ustalık belgesi

aaylmaz

Üye
sogutma ustalık belgesi almak istiyorum bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim..[sanayi tipi buzdolabı sektöründe 21 yıldır çalışıyorum]

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ne mezunusun,Yada kalfalık belgen varmı. ben iki haftadır evraklarla uğrasıyorum haziranda ustalık sınavı var.Yardım edebilirim sana

syn bieboys geçmiş tarihten kalfalık belgesi olanlar için, af şeklinde ustalık sınavı mı var yoksa ustalığa devam edenler için mi. teşekkür ederim

ben em lise mezunuyum.direk kalfalık belgemvar.10 yıldırda sigortalı çalısıyorum bu yüzden eğitim almadan sınav hakım var.okul mezunu olmayanlardan o işle ilgili sigortalılık süresine bakıyorlarmış,eski kalfalık belgen var ise sınava direk alırlar.Haziranda sınav var erkenden kaydını yaptır.Eylül ayında ise 10 gün eğitim ardından usta öğretici belgesi alabilirsin

ilk okul mezunuyum hiç bir belgem yok 1996 yılından bu yana sigortalı çalışıyorum.

nasıl olucak nereye başvuru yapmam gerek yardım edersen sevınırım 5369793570

En yakın mesleki eğitim merkezine (eski adı çıraklık eğitim merkezine ) giderseniz elinizdeki diplomalarla size yardımcı olurlar kalfa lık belgesi olmayanlar yüz yüze eğitim yapıp sınavla ustalık alıyor eml mezunları direk sınav hakkı var

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri