Hangi Marka Kombiyi Takmalıyım?

ARISTON GENUS 24FF (20.640 kcal) HERMETİK KOMBİ
biz bunu kullanıyoruz 3 yıldır maşaallah bi sıkıntı yaratmadı ve oldukça güzel.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Slm Arkadaşlar .
bu yazım sizlere değişik gelebilir .
öncelikle kombi arıyorsunuz . yapılan işlemler ilk önce doğrumu .
binanın ısı yalıtımı , peteklerin yeri ve ısıtma sistemini doğru döşendiği , vs gibi bu işlemlerin doğru olduğunu farz edersek gelelim kombi ana konuya birde unutmadan söyleyeyim devamlı yüksek ayarda ısı çalıştırılmayacak ve en az 10 mt tül petek döşenmemişse yoğunlaşmalı almayın kar yerine zarar edersiniz.
teknik özellikleri dikkati okuyun ve uzmanına danışın. her unutmadan diyorum , Hiç kimse anasını karnından bilğili doğmadı , öğrenmek güzeldir
başına gelmeden hiç kimse bilmiyor ve öğrenmeden . Ana Şebeke ve gerekli yerlere su filitreleri taktırın sadece kombi kaliteli olsun ya diğer parçalar .
bir türlü kombiye gelemedik .
Alış veriş yapmasını biliyormuyuz ? Bende dahil .
Kombi kalite mi? + parası yüksek / kalite + parası normal / kalitesi az fiyat az vs gibi .
Servis konusu , servisi olmayan bir kombi alırmısınız soruyorum ? ( arıza anlamında ) servissiz olmaz biliyorum direk fabrikya tamir gitse .
veya az servisi .
Çok servisi olan kombiye ne diyeceksiz . Tabiki servis kalitesinin de kaliteli olması gerekir bir firmanın servisi az malıma güveniyorum diyor . bir firmada kaliteliyim diyor , çok servisi ile arıza fazla çıktığının göstergesi . servisin binanız uzaklığı , arızalı parça temini ve tamir süresi vs gibi .
Kombi firmanın verdiği garanti şartları ( tüm parçalarının ayrı garantisi olabilir ) ve süreleri iyi incelenmeli .
teknik özellikleri iyi inceleyin diyorum hatam ise uzmanmısınız ? teknik açıklamaları ( hesaplar vs çalışma sistemi ) tam anlayacak , görüyorsunuz her şey hikayeden . Pahalı olan kaliteli olacak diye bir şey yok tabiki . Gelişeceğiz bizler öğrendikçe . Sanayi bakanlığı tam bilmiyorum 10 yık süre veriyor , üretilen mal için parçası 11 yıl sonra bulacakmıyız ( çıkma veya kalan )demekki 10 yıl . Teknoloji ilerliyor , birde Bakım bedeli kalitesine bağlı servis bakım bedeli 1 kombi parası , gel kombi alacağına pişman .
Malın varmı dedin var . Paran varmı az derdin var . Ben çok araştırdım kötümü yaptım bilmiyorum .
yerli adında ortaklık , diğer yabancı kombiler çin ve macaristanda yapılmalta almanyada üretilen kombi tek firma Viessman var bende bu firmadan aldım , Çeşitli özellikli ürünleri var ürünler arasında bacalarından dolayı çok verim az yakıt kullanımı olanlar var . Tabiki fiyatlar üzeride fiyat . servis hizmeti olarak: servise uzak yerde olduğundan biraz problemli , yedek parçalar üzeri fiyat , ( Allaha şükür arıza yok 1997 alım ) , kalite olarak parçalar kaliteli pompada kaliteli . şimdi arıza olursa düşünüyorum parçaları kalitesiz yarım kombi bedeli .
kafam karıştı sizlerinde kafası karışmıştır .
Kombiyi ( + ) artısını bir kenara yazın , ( - ) eksisini bir kenera
Bence tam ilgiler alın bir kenara yazın ve en mantıklı bir kombi seçin
Her seyin başı sağlık .
Herkese sağlıklı bir yaşam dilerim bye
Not : Yanlışım olabilir uyarılır ve düzeltilirse sevinirim
Saygılarımla ...

Son düzenleme:
MODÜLASYONLU ODA TERMOSTATI...

İstediğiniz oda sıcaklığına yaklaştıkça kombinin alev boyunu kısaltarak gaz tasarrufu sağlar..
Ayrıca plus kombide dijital ekranda brülorün kontrol aşamalarını sürekli görebilirsiniz ve bir elektrikçi için bu özellik bulunmaz bir nimettir.Arızanın hangi aşamada olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
Bu özellik sanayi brülörlerinde bile yok diyebilirim yada ben görmedim.
00 BEKLEME.BRÜLÖR ALEV YOK
01 HAVA BASINÇ ANAHTARI AÇIK POZİSYON KONTROLÜ
02 HAVA BASINÇ ANAHTARI KAPALI POZİSYON KONTROLÜ
03 ÖN SÜPÜRME
04 ÖN ATEŞLEME
05 GAZ VALFİ AÇILDI..ATEŞLEME DEVREDE
06 ALEV STEBLİZASYONU
07 BRÜLÖR DEVREDE
08 GAZ VALFİ VANA 1 KONTROL
09 GAZ VALFİ VANA 2 KONTROL
10 SON SÜPÜRME
11 ARIZA GÖSTERİMİ
14 KONTROL SIRA HATASI

Evet saygıdeğer meslektaşlarım ; soruyorum böyle başka kombi varmı ...........
Saygılar.....

westpoint kardeşim bu saydıgın özellik hangi kombide var marka yazda bunuda düşünelim.bir arkadaşım 2 aydır demirdöküm nitron kullanıyor,çok iyi memnunum dedi.bir sıkıntısı yokmuş.faturada 170 tl gelmiş.24 saat çalışıyor ve ocak+sıcak su.nitron markaya siz ne dersiniz acaba.teşekkürler.saolun.

bencede e.c.a confeo plus kombi taktıracagım.petekleride demirdöküm plus taktıracagım.peki kombiyi mutfagamı yoksa balkonamı taktırsam emniyetli olur.

bencede e.c.a confeo plus kombi taktıracagım.petekleride demirdöküm plus taktıracagım.peki kombiyi mutfagamı yoksa balkonamı taktırsam emniyetli olur.

slm arkadaşım daire planını bilmediğimden cevabı zor .
1- / sicak su dönüş soğuk su peket seri bağlantı bağlantı da son petekte sorun olablir basınç durumu .
duruma göre iki kola ayırmand a yarar var kombi firması projesini yapar .
2 - / her peteği bir vana koyup bağlama yapılması ( kollektör )

peteklerin vanalarını çapraz bağlantı yaptırın !!!

kombi firması projesini yapar . verdiği projeyi resmini gönderin foruma değerlendirme için bence yararı olabilir .
sayğılarımla..
not : proje yapmıyorsa iyi bilgi vermiyorsa ne yapacağını firmadan uzak durun derim
Verdiği bilgiden ( ne yapacağını ) siz evin projesine göre ne yapacağını anlatacaktır sizde bu verdiği bilgiden siz proje haline getirip proje resmini foruma gönderin değerlendirilme yapalım ... saygılar.

slm arkadaşım daire planını bilmediğimden cevabı zor .
1- / sicak su dönüş soğuk su peket seri bağlantı bağlantı da son petekte sorun olablir basınç durumu .
duruma göre iki kola ayırmand a yarar var kombi firması projesini yapar .
2 - / her peteği bir vana koyup bağlama yapılması ( kollektör )

peteklerin vanalarını çapraz bağlantı yaptırın !!!

kombi firması projesini yapar . verdiği projeyi resmini gönderin foruma değerlendirme için bence yararı olabilir .
sayğılarımla..
not : proje yapmıyorsa iyi bilgi vermiyorsa ne yapacağını firmadan uzak durun derim
Verdiği bilgiden ( ne yapacağını ) siz evin projesine göre ne yapacağını anlatacaktır sizde bu verdiği bilgiden siz proje haline getirip proje resmini foruma gönderin değerlendirilme yapalım ... saygılar.

teşekkür ederim.haklısınız.

slm arkadaşım doğalgazda sızıntı olursa ( kombi yeri için ) mantıklı düşünüyorum mutfak içinde olursa ve alarm olduğunda alarm devreye girecektir ( kapalı ortam )
Açık balkonda gaz kaçağını anlaşılması daha zor .
Kapalı balkonda ve mutfakta dış etkenlerden bozulması ve paslanması vs gibi durumlar azalacaktır .
Balkon kapalı ise mutfak yerine balkona takılabilir düşüncesindeyim
Bir de unutmadan söyleyeyim gaz kaçagı gaz kesme vanası kullanırsan daha iyi olacaktır . alarm bağlantısı yapılıp gaz kaçağında otomatik devreye girer , deprem vanası ve deprem alarm cıhazı gibi .

DOĞALGAZ SELENOİD VALF : Gaz alarm cihazına kumanda edilen selenoid vana gaz kaçağı olması durumunda bina girişinden gaz akışını keser. Gaz kaçak problemi giderildiğinde el ile Selenoid Vana pistonu yukarıya çekilerek normalde açık pozisyonuna getirilir.
Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri