Chiller Bakımı

Berk Günay açıklaman yerinde olmuş..

Evet benimde kontrollerini yaptıgım heat pump 3 cihaz vardı. 1 tanesi Bodrum'da Carrier marka 2 tanesı York marka Antalyada..Çok büyük değillerdi 400 000 - 600 000 Kcal/h kapasitelerinde aşağı yukarı.. ama kışın kondenserın ağlar şekilde yoğuşması hoşuma giderdi.. dediğin gibi 50 derece civarlarında sıcak su verebiliyordu cihaz..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Berk Günay açıklaman yerinde olmuş..

Evet benimde kontrollerini yaptıgım heat pump 3 cihaz vardı. 1 tanesi Bodrum'da Carrier marka 2 tanesı York marka Antalyada..Çok büyük değillerdi 400 000 - 600 000 Kcal/h kapasitelerinde aşağı yukarı.. ama kışın kondenserın ağlar şekilde yoğuşması hoşuma giderdi.. dediğin gibi 50 derece civarlarında sıcak su verebiliyordu cihaz..

cidden var mı böyle bi cihaz benim bildiğim sadece split klimalarda 4 yollu vana var hiç karşılaşmadın böyle bi cihazla ısıtma yapanı gördüm tabi ama oda rooftoplar elektirkli ısıtıcılar ile havayı ısıtıp mahale gönderir ve suda var 50c bizim bu iç anadoluda yetecek bi sıcaklık değil sanırım bu yüzden ben hiç rastlamadım

Modelini bulursam sana yazarım etıket resmı hala duruyor olması lazım eto dan bakarsın ..

Son düzenleme:
Modelini bulursam sana yazarım etıket resmı hala duruyor olması lazım eto dan bakarsın ..
tamam ustam teşekkürler beklicem merkezi sistemde geri kalmak olmaz sınırları genişletmek lazım yoksa mesleği bırakalım gitsin

Dostum ...
Heat pump air cooled cihaza örnek... inceleyin bakalım... Bakalım resim yüklemelerim cıkacakmı ...???

maksimumda 55c sıcaklık nebiliyim merkezi sistem için çok düşük bi sıcaklık villa veya maksimum 2 katlı işletmede ısıtma sağlayacak bi kapasitesi var bunun yerine rooftop kullanmayı tercih ederdim. verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ustam

Katılıyorum sana Berk Günay, ağzına sağlık.

Bu arada bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Türkiye'de çok fazla yaygın olmasa da Heat pump chiller'ler vardır. Ege akdeniz tarafında bulunan bir kaç villa tipi otel projelerinde ve istanbul'da bir iki iş merkezinde gördüm. Maksimum 60 Dereceye kadar ısıtma yapabilirler.

Saygılar.

Merhaba,

Katılıyorum size . Kondenser ısısından yararlanarak bunu yapabildiğiniz teknolojik sistemler elbette ki var bunu kabul ediyorum . Ama arkadaşın reklamını yaptığı siteye bakacak olursanız teknoloji ile alakası olmayan tamamen yukarıda bahsettiğim üzere google de bulunabilir olabilmek adına hazırlanmış içeriklik bir site ... Site içerisinde Heat pump teknolojisinden bahsete , bakın biz bu soğutmanın yanında kondenser ısısından faydalanarak sıcak su elde edebiliyoruz bunuda musluklarda v.s yerlerde kullanabiliyoruz dese haklısınız . .Bu yüzden tüm yazdıklarım.

Saygılarımla

iyi günler sorumlusu olduğum bir chiller sistemim var sistemin kondenserleri plakalı eşanjör ve bunlarda kireç oluşumu var kireçden dolayı konenseri soğutan hatta debi düşümü oluyor ve cihazlarım yüksek basınca geçiyor . Bu kondenserlerin kireç temizliği hakkında bilgisi olan varmı nasıl yapmalıyımm hangi kimyasalı kullanmalıyım.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

iyi günler sorumlusu olduğum bir chiller sistemim var sistemin kondenserleri plakalı eşanjör ve bunlarda kireç oluşumu var kireçden dolayı kodenseri soğutan hatta debi düşümü oluyor ve cihazlarım yüksek basınca geçiyor . Bu kondenserlerin kireç temizliği hakkında bilgisi olan varmı nasıl yapmalıyımm hangi kimyasalı kullanmalıyım.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri