Klima Defros Arızası

asoos

Üye
beko 25 btu split klimam var klima şu ana kadar sorunsuz calışıyordu bu kış klimada şu sorun meydana geldi klimayı calıştırıyorum oda sıcaklığı 27 derece ye ayarlı sıcak konumda klima 27 dereceye geldiğinde otamatik algılıyor oda sıcaklığı 27 dereceden aşagı düşmeye başlayınca otamatik algılıyor klima devreye girme aşamasında defrosa geciyor ve uzun bir süre bekliyor servis ve nete okuduğum bilgiler defros dış buzlanma olayı benim klimada dış ünitede buzlanma olayı yok ısıyı kaca ayarlarsam ayarlayim otomatik o ısıyı gördükten sonra beklemeye geciyor yeniden devreye girece zaman defros ledi yanıyor beklemeye geciyor dış ünite sensürünün yerini bulamadım defros bilgisini neyden alıyor ve dış ünitede yeri nerde yardım ederseniz sevinirim teşekürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tanıdığım soğutma işi yapan arakadaşlarım var yardımcı olur size isterseniz adres verebilirim

selamlar ;

klima üzerinde defrost ışığı sadece defrost anında değil iç ünite boru sıcaklığı 28 derece altına düştüğü zamanlarda da yanar. klimayı ilk çalıştırdınız boru sıcaklığı 28 derece altında ise defrost ışığı yanmaya başlar. bu arada iç ünite fanı da çalışmaz. dış ünite çalışmaya başlayıp borular ısınmaya başlayınca hem defrost ışığı söner hemde fan çalışmaya başlar. defrost yapması için ilk 40 dakika sonunda iç ünite boru sıcaklığının 38 derece altına düşmesi gerekir. eğer iç ünite boru sıcaklığı 38 derece altına hiç düşmüyor ise 24 saat te çalışsa defrosta gerek duymaz. dış ünite üzerinde 15- 20 cm karlanma oluşmuş bile olabilir. ilk 40. dakikadaki boru sıcaklığı ile 45. dakikadaki boru sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkına göre de defrost süresini belirler.

saygılarımla.

kısacası beko marka cihazların otomatik yaptıktan sonra defrost lambası yanar cihaz devreye girdikten sonra söner

ısıtma konumunda komprösör durduğunda iç ünite fanı hemen durmuyo ölçümlerimde 30 derecelerde fan duruyo bu normalmi saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri