vestel klimaları fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğimizi yazmışsınız. aradığımda buydu zaten ama bu kodları kumandadan nasıl giricez?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar;

Fabrikada 2adet Alarko Salon Tipi klima ısıtma konumuna geldiğinde yaklaşık 3dk bekledikten sonra E6 hatası veriyor.

E6>>Evap. Termistor Diagnosis

klima evaparatörü talebi bulunmadan önce sizlere danışmak istedim..evaparatörü almadan önce müdahale edebileceğim bir nokta varmıdır? hata sinyalini gönderen kabloyu açık yada kapalı devre yaparak makine kandırma yoluna girersem,sonuçları neler olabilir?

merhabalar evap sensörü negatif katsayılı bir direnctir. sensörü kısa devre yaparak cihazı kandıramazsınız değişik ısı derecelerinde değişik omajlar gösterip elektronik karta sinyal göndermesi gerekir... yapacağınız ya öncelikle cihazın gazını ölçmeli eksikse tamamlayıp
yada sensörü yenileyip sistemi denemelisiniz ...

selam hakan bey DAIKIN marka klimanın(1adet dış ünite 5adet iç üniteyi kumanda eden) ARC412A1 model klima kumandasından klimaları soğuk konumdan sıcak konuma getiremedik mümkünse ARC 412A1 model kullanma klavuzu veya bu tip klimalar hakkındaki bilgilerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim

sevgili dostum bu markanınbu modeline ait elimde döküman bulunmamakatadır şimdilik.. buradan yardımcı olamayacağım üzgünüm sevgiler,
hakan
not: uazaktan kumandanız sabit değilde seyyar ise pillerini değiştirdinizmi?

merhabalar evap sensörü negatif katsayılı bir direnctir. sensörü kısa devre yaparak cihazı kandıramazsınız değişik ısı derecelerinde değişik omajlar gösterip elektronik karta sinyal göndermesi gerekir... yapacağınız ya öncelikle cihazın gazını ölçmeli eksikse tamamlayıp
yada sensörü yenileyip sistemi denemelisiniz ...

cevap için teşekkür ederim,sensör yenileyerek durumu düzelttim..boru içi sensörlerin işlevini yapmadığını öğrenmiş oldum.
iyi akşamlar...

s.a hocam bir klimaylan boğusmaktayım 48 binlik midea kasettipi cihazın basınc sensöru patlamıs bende kaynak yaptım boruyu ondan sonra klima calıstı 10 sanıye ye yakın ondan sonra dıs unutedekı 32 a olan sıgortaya bastım ole gaz verdım ama sımdı cıhaz dıs unute fanı calısıyor ama motor calısmıyor dıs unute sensorlerını ve boru sensorunu dırek yaptım ama calısmıyor klımacıyım ılk defa basıma bole bırsey geldı bana bu konuda yardımcı olurmusunuz yanlız cıhaz lambalı gosterge kartlı degıl dıs unute kartı led 1 led2 yanıyor sonuyor

s.a hocam bir klimaylan boğusmaktayım 48 binlik midea kasettipi cihazın basınc sensöru patlamıs bende kaynak yaptım boruyu ondan sonra klima calıstı 10 sanıye ye yakın ondan sonra dıs unutedekı 32 a olan sıgortaya bastım ole gaz verdım ama sımdı cıhaz dıs unute fanı calısıyor ama motor calısmıyor dıs unute sensorlerını ve boru sensorunu dırek yaptım ama calısmıyor klımacıyım ılk defa basıma bole bırsey geldı bana bu konuda yardımcı olurmusunuz yanlız cıhaz lambalı gosterge kartlı degıl dıs unute kartı led 1 led2 yanıyor sonuyor
üstad faz sıraları düzgünmü önce onu bir kontrol et...
sonra da yanan lambaların açıklamasına bak... ki ön kapağın içinde olması lazım muhtemelen ya faz hatası yada aşırı yükleme hatasıdır..

ustalar bende toshıba rbc-u31pg modelinde tavan kliması var bu klima F16 hatası veriyor ve calısmıyor heryerde aradım bulamadım yardımcı olurmusunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri