hidrafor basıncını nasıl ayarlanır

emikro

Üye
evimizde 70 m de dalgıç pompa var ve gücü yaklaşık 1.5 Hp.
100 lt li hidrafor var. ben bunun içine ne kadar hava basmalıyım ve evimiz 2 katlı olduğu için basıncı kaç bar a ayarlamalıyım. Evde duş almak zorlaşıyor tesisattaki basınç sabit olmuyor. bu sorunu nasıl çözerim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam öncelikle 2 katlı evde oturuyorsanız bir katta bodrum olunca bu 9mt. olur bunu 2*9:18 mt eder 2 bara yakın olarak görürüz 3-5 bar ayarlarsan basıncı yeterli gelir 100 lt basınç tankına 3.5-4 bar hava basman yeterli olur yaklaşık 60-65 ps dir

çok saolun.
peki ben dediğiniz gibi ayarladığımda basınçtaki dengesizlik düzelecekmidir?

çok saolun.
peki ben dediğiniz gibi ayarladığımda basınçtaki dengesizlik düzelecekmidir?

S.A.
Tabiki düzelecektir. Çalışma basıncını 3 bar kesme basıncınıda 5 bar yapacaksın. Denge tankındaki basınç olayınıda atlama. Kolay gelsin.

hidrafora hava basarken nelere dikkat etmeliyim? teşekkürler

Selam. Hidrofora hava basma derken genleşme tankına demek istedin herhalde. Genleşme tankına hava basarken (Tavsiyem azot basman olur) hidroforun giriş ve çıkışlarındaki vanaları kapatıp hidrofor ve genleşme tankında bulunan suyu boşaltman gerekir. Genleşme tankının rekoru gevşek olsun hava basarken mevcut su oradan akıp gitsin. daha sonra gevşettiğini sık ve vanaları aç.

genleşme tankının suyunu boşaltman gerekir. hidroforun ilk çalışma basıncı kadar azot basarsan yeterli olur .10 metre SS =1 bara tekabül ettiğine göre 20 metre diyorsun o zaman 2- 4 bara ayarlarsan duruk şarteli .genleşme tankınada 2 bar azot basman gerekir yada tankın havasını 2 bara varsa içinde hava suyunu boşalttıktan sonra düşürmen gerekir .adım adım yaparsan sorunun çözülür gibime geliyor

Genleşme tankından başka birde hidrofor üzerinde durunk şalter var[basınca göre hidroforu açıp kapayan] ordanda basıncı ayarlayabilirsin normal seviyede şehir içi Şebeke basıncında olursa iyi olur

hidroforda tavsiyem Grundfos yada LOWARA HİDROFOR kurarsın vede yerini unutursun biraz pahalıdır ama

Basınç ayarı verirken şebekininde basıncını göz önünde bulundurman gerekli hidroforun calışma basınçı şebeke basıncından düşük olursa musluktan akan suda dalganlanma olur ondan dolayı şebeke basıncından yukarı bi basınca ayarlamalısn zaten her hidroforun calışma basınç aralığı bellidir.kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri