Hidrolik makinede arızayı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

unsalcolak

Üye
Merhaba arkadaşlar ben bir hidrolik makinede arızayı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Hidrolik bir giyotin makas var model 88 makinada pistonlar ne aşağıya iniyor ne yukarı kalkıyor yağ pompası çalışıyor pinton rekorlarına yağ gitmiyor saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
muhtemelen kaplini sıyırmıştır. motor ve pompa arasındaki plastik kapline bakınız.sıyrılmış olması lazım.

Kaplin kırılmış olabılır.Yada hortumların baglandıgı yerdeki hidrolik ventillere bak onlarda arızalanmıs olabılır.Onlara enerji geliyor mu bı bak.Bide unıte zerınde muhtemelen bir manometre olması lazım ona bır bak basınç var mı?

Bak arkadaşım oncelikle motor duz donuyormu ona bak düz donuyorsa pompadan cıkan p hattı hortumunu sok yag kazanının içine dogru sıkıca tut
motoru ac yagın gelıp gelmedıgını gor.yag gelımıorsa pompan arzalı demektır
yağ gelıyorsa devam edıyoruz.pompadan cıkan hortumu bagla yerını hortumun gırdıgı bır blok vardır.o blogun ustunde bır tane ana valf vardır ınce bır tornovıdayla valfın bobının arkasından ıttır sertce manometre kac barı goruyor.basınc varsa eger arza armaya devam edıyoruz.basınc yoksa ana valfıne pıslık veya arzanlanmıstır.basıncın olabılme olanagıyla devam edıyoruz.yon valflerınıde kontrol edersen arazanı cozersın.kolay gelsın
çözemedıgın hidrolik arıza olursa herzaman beklerım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sistemde yağ filitresi olmalı , onu da bir zahmet kontrol et. Kirli ise değiştir. Kolay gelsin.

Merhaba arkadaşlar .Diğer bi yandan bu tip arızalar genelde valf bobinlerinden ve emniyet siviçlerinden kaynaklanıyo .Valf bobinlerine enerji geliyormu kontrol edersen bişeyler bulabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri