Harici sireni susturamiyorum

[FONT=Tahoma, Calibri, Verdana, Geneva, sans-serif]Paradox alarm sistemimin kurulumu tam olarak tamamlanmadi ama yine de harici sireni taktigim icin en azindan isiklari yansin ve caydirici olsun diye sisteme bagladim ve sistemi hicbir zaman aktif hale getirmedim zon tanimlamasi da yapmadim. Sistemin diger sensorlerini baglamak istiyorum bu sebeple sistemin elektrik beslemesini kesince harici siren direk calmaya basliyor. Mecburen tekrar elektrik besliyorum. Harici sireni nasil susturabilirim? Harici siren kdt marka bu arada. Bilgi verirseniz cok sevinirim. İyi bayramlar...[/FONT]

harici siren eksi tetik ile çalışıyorsa panel'den besleme kesilince(elektrik +akü) siren çalmaya başlar,tekrardan enerji verdiğin zaman susması lazım.+ tetik olarak bağlarsan böyle birşey olmaz.

harici siren eksi tetik ile çalışıyorsa panel'den besleme kesilince(elektrik +akü) siren çalmaya başlar,tekrardan enerji verdiğin zaman susması lazım.+ tetik olarak bağlarsan böyle birşey olmaz.
Tekrar enerji verdigim zaman zaten susuyor ama sensor baglamak icin ben komple sistemi kapatiyorum. Ben baglayana kadar gecen surede devamli caliyor siren. Ben sistemi devreden cikardigimda sirenin calmasini nasil engellicem?

arkadaşım içindeki akünün uçlarını çıkar işin bitince takarsın kolay gelsin.

arkadaşım içindeki akünün uçlarını çıkar işin bitince takarsın kolay gelsin.
Bu dediginizi dusundum ama onu acip cikarmasi daha buyuk eziyet. Anlamadigim olay sistem kurulu degilken neden caliyor. Sistem devrede degilken ya da devredeyken 2 gun elektrik kesilse yani aku bitse bu siren devamli calacak mi?

Sn.outlawz_1903,harici sirenin temel özelliğidir.Sabotaj koruması için panelden enerji alamayınca çalar.Ayrıca tetik alınca çalar.Ayrıca swichleri var ve devrede ise yerinden sökülmeye kalkınca çalar.Yapmanız gereken siren beslemesini paneldeki aküye bağlamanızdır.

Bu işi Meslek olarak mı Yapıyorsunuz Yoksa Hobi olarak mı ? (merak ettim.)

Bu işi Meslek olarak mı Yapıyorsunuz Yoksa Hobi olarak mı ? (merak ettim.)
Hobi olarak yapiyorum. Daha dogrusu kendi evime ve bi arkadasimin evine kuruyorum. Neden sordunuz?
Bana sacma gelen olay madem bu sirenler panel beslemesi kesilince de otuyorsa, uzun sureli elektrik kesintisi olunca paneldeki akude biterse calmaya mi baslayacak?

Hobi olarak yapiyorum. Daha dogrusu kendi evime ve bi arkadasimin evine kuruyorum. Neden sordunuz?
Bana sacma gelen olay madem bu sirenler panel beslemesi kesilince de otuyorsa, uzun sureli elektrik kesintisi olunca paneldeki akude biterse calmaya mi baslayacak?
sirene iki şekilde tetik verebilirsin.
1. artı + tetik herhangi bir alarm durumunda panel sirene 12v enerji verir siren çalmaya başlar şifre girilene kadar veya siren çalma süresi bitene kadar siren çalar sonra panel enerjiyi keser.
2.eksi - tetik bunda panelden sirene sürekli enerji beslemesi vardır,herhangi bir alarm durumunda siren tetik klemesinde ki enerji kesilir siren çalmaya başlar.panel elektriği kesilir,aküde biterse siren kendi aküsü bitene kadar çalmaya başlar,çözüm panel aküsünü değiştirmek veya sirenin akü uçlarını çıkarmak.

Sirenin - ucu panele girmezse siren çalar bunu çözmenin yolu var ama sirenin marka ve modeli lazım köprü kablo atarak bunu çözersiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri