DVR Cihazından Görüntü Alma

Arkadaşlar DVR kayıt cihazı var.Cihazın VGA çıkışı ve BNC Konnektörü (monitör) var.BNC çıkışını TV ye bağladım görüntü alamadım.Görüntü alma k için nasıl bir yol izlemem gerekli ? bilgisi olan paylaşabilir mi?(BNC çıkışı 75 ohm yazıyordu)

bnc-rca çevirici konnektör alırsanız onuda tv nin av video girişine bağlasanır,tv den av'ye bastınız zaman görüntü gelir.Tv nin video girişi yoksa scart üzerinden de verebilirsiniz, sarı rca soket video ucu

bnc çıkışı tv nin anten girşine bağlatıysanız görüntü gelmeyebilir

Son düzenleme:
Doğrudur tv nin anten girişine bağladım.
Birde aynı anda DVR ın VGA ve BNC (monitör) çıkışından görüntü alabilirmiyim?

aynı anda vga ve video out dan görüntü almadım (denemek lazım) onun için kesin bişey diyemem ,ama görüntüyü vga dan alacaksnız ve 2 monitör bağlıcaksanız vga çoklayıcı ile çoklayabilirsiniz

monitörler yakın değil o yüzden vga çoklayıcı cazip gelmiyor.ama video out u splitter ile çoklayabilirim heralde !

Doğrudur tv nin anten girişine bağladım.
Birde aynı anda DVR ın VGA ve BNC (monitör) çıkışından görüntü alabilirmiyim?

Vga ve Analog çıkıştan aynı anda görüntü alıp alamaman tamamen üreticiye bağlı yani bunu sadece firmasına sorarak yada kendin deneyerek anlarsın. Vga bağlı durumda iken cihazı açtıysan Analog (BNC) çıkıştan görüntü alamazsın (Bu durum iki çıkışın aynı anda kullanılmadığı cihazlarda geçerlidir) Yani Vga dan sonra Bnc bağlıyorsan cihazı yeniden başlatmalısın. kolay gelsin.

Arkadaşlar,

Çanak antenimizde 4'lu LNB var dörtlü LNB den her daireye 1 kablo çekilmiş. Kendi dairemde 2 adet televizyonum var.

1. televizyona bağlı Reserver'ın OUT çıkışından bir anten kablosu çekerek. 2. televizyonun Reserver'ına bağladım. Sonuç olarak 1. televizyonda hangi kanalı seyrediyorsam diyer televizyondan da aynı kanalları seyrediyorum.

Farklı kanalları seyretmem için ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.Görüntünün birisini VGA çıkıştan aldım, diğerini ise BNC yi AV a bağlayıp aldım.DVR cihazı iki görüntüyü aynı anda destekliyormuş.

dvr kayıt cihzına bnc konnektör bağlayınız televizyona giden kabloyada ucunada tosfiş bağlayınız av kanalına getirip izleyebilirsiniz...

Arkadaşlar,

Çanak antenimizde 4'lu LNB var dörtlü LNB den her daireye 1 kablo çekilmiş. Kendi dairemde 2 adet televizyonum var.

1. televizyona bağlı Reserver'ın OUT çıkışından bir anten kablosu çekerek. 2. televizyonun Reserver'ına bağladım. Sonuç olarak 1. televizyonda hangi kanalı seyrediyorsam diyer televizyondan da aynı kanalları seyrediyorum.

Farklı kanalları seyretmem için ne yapmam gerekiyor?

lnb yi 8'li yapıp kendi dairene 1 kablo daha çemkeniz gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri