Güvenlik Kamera Sistemi - Öneri&Teklif

genckanat

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Apartmanımıza güvenlik kamerası sistemi kurmak istiyoruz. Yaklaşık 1 aydır bu sistemleri araştırıyorum ve bu siteden de değerli bilgiler edindim. Ayrıca bu sitede de bu işi yapanların olduğunu gördüm. Bu nedenle hem öneri hem de teklifleri buradan almak istiyorum.

Apartmanımızın etrafına:
1- 4 adet dış saha kamerası (420 TVL, Sony CCD, 50 mt destekli IR Kamera)
2- İç girişe 1 adet dome kamera (Sony CCD, 10mt IR destekli)
3- DVR kaydedici olarak ileride kamera sayısını artırma ihtimalini de düşünerek H.264 formatlı, 200 FPS 8 kanallı bir DVR düşünüyoruz.
İstediğim markaları buraya ekleyeceğim. Ayrıca alternatif önerileri de bekliyorum. Bu kameraların da sadece hareket olduğu zaman kayıt yapması için pır sensörlerine bağlı olarak kullanmak istiyorum.

Bir de ön girişe insan yüzüne odaklanan kameraların olduğunu duydum bu kameralar hakkında bilgisi olan var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim...

Saygılar...

Not:Sadece Ankara firmalari fiyat verebilirse sevinirim...
Ahmet Emre ŞAHİN
Makina Mühendisi

Son düzenleme:
Merhaba;

Yerinde keşif yapmak lazım. Dilerseniz yardımcı olabiliriz...

Saygılarımla...

Önerim DVR cihazınızın port sayısını maksimum düzeyde tutmanız, (ihtiyacınız şu an olmasada) kablolamada kaliteden ödün vermemeniz. piyasada 75 Ohm + 2 enerji + 2 ses ve versiyonu CCTV kablolar var. oldukça talep görüyor. lakin çok uzun ömürlü kablolar değil. RG 59 yada RG 6 serisi kablolama yaptırmanız çok önemli. DVR yada CCD niz nekadar kaliteli olursa olsun verim alamazsınız. IP Sistemlerini incelemenizi tavsiye ederim. Sektör bu yana meyil alıyor... Saygılarımla...

Önerim DVR cihazınızın port sayısını maksimum düzeyde tutmanız, (ihtiyacınız şu an olmasada) kablolamada kaliteden ödün vermemeniz. piyasada 75 Ohm + 2 enerji + 2 ses ve versiyonu CCTV kablolar var. oldukça talep görüyor. lakin çok uzun ömürlü kablolar değil. RG 59 yada RG 6 serisi kablolama yaptırmanız çok önemli. DVR yada CCD niz nekadar kaliteli olursa olsun verim alamazsınız. IP Sistemlerini incelemenizi tavsiye ederim. Sektör bu yana meyil alıyor... Saygılarımla...

Önerileriniz için çok teşekkür ederim...

420 TV Line kameralar maksimum 10-15 metrede yüz tesbiti yapabiliyor. riskin olmasını umduğunuz yakın mesafelerde olmasında fayda var... 50 mt IR desteğine yazdığına bakmayın 50 metreyi gece net göremezsiniz.Ayrıca Hareket olduğunca kayıt yapma özelliği neredeyse bu sistemlerin %90 da var , ekstra bir ekipman almanıza gerek kalmayacak.... özellikle dvr cihazı alımında balitech markasından uzak durun....

Ahmet Bey Merhabalar
Apartmanınız site tarzında bir alana sahip değilse araştırdığınız sistem size cevap verebilir ancak 420 TVL lik satır iler verim almanız pek mantıklı değildir.
İç girişte kullanacağınız dome kamerada sorun yaşamazsınız. 8 kanal bir kayıt cihazı doğru bir karar ancak 16 kanal kayıt cihazı ile arasında fazla bir fiyat farkı olmadığından 16 kanal bir kayıt cihazı daha mantıklı olacaktır. Ve kullanacağınız ürünlerin Kore malı Hizmet Sonrası Yeterliliğinde önemli firmalarla çalışmanızı öneririz. Teklifimiz şu şekilde olacaktır;
- 1 TB (1024 GB) Samsung HDD 10200 Rpm (30-60 Gün Kayıt İmkanı)

Not: Yazınızda belirtmiş olduğunuz harekete karşı duyarlılık özelliğini kayıt cihazınızın monition arena özelliği sayesinde gerçekleşebilmektedir. Ayrıca Pır dedektör kullanmanıza gerek yoktur. Ayrıca yüze odaklanma gibi özellikler önerdiğimiz kayıt cihazındaki Olay odaklanma menüsünden faydalanmaya açıktır.

Böyle bir sistemin size maliyeti ise; 1.350$ + KDV dir.

Saygılarımızla İyi Çalışmalar Dileriz

Recep GÜDÜL
GÜDÜL BİLİŞİM AŞ.

0530 327 85 55
[email protected]

Böyle bir sistemin size maliyeti ise; 1.350$ + KDV dir.

ahmet bey işçilik dahil olan bu fiyat harika bence güdül bilişimin fiyatı güzel.
yanlız kamera ve kayıtcihazının marka ve modelleri yazılsa daha iyi olurdu

Ahmet bey size iki çeşit fiyat önerim var biri 1800 tl -- diğeride 2300 tl
1. Fiyatta gecerli olan kameralar 480 tvl
2. Fiyatta gecerli olan kameralar 500 tvl
markası v-guard yada elegance olabilir.balitech değil kesinlikle
8 lik kayıt cihazı 1 trb hdd diğer malzemelr dahil hepsi içinde
ayrıca ortak anten sisteminiz mevcut ise +180 tl dahilinde sistemin görüntülerini evlerdeki tv lerede verebiliriz. Ilgilenirseniz 05542925505 nolu telden ulaşabilirsiniz.

Ahmet bey size iki çeşit fiyat önerim var biri 1800 tl -- diğeride 2300 tl
1. Fiyatta gecerli olan kameralar 480 tvl
2. Fiyatta gecerli olan kameralar 500 tvl
markası v-guard yada elegance olabilir.balitech değil kesinlikle
8 lik kayıt cihazı 1 trb hdd diğer malzemelr dahil hepsi içinde
ayrıca ortak anten sisteminiz mevcut ise +180 tl dahilinde sistemin görüntülerini evlerdeki tv lerede verebiliriz. Ilgilenirseniz 05542925505 nolu telden ulaşabilirsiniz.

16 girişli kayıt cihazı istiyoruz. Bir de profilinizde konum olarak Eskişehir yazıyor doğru mudur?

Recep Bey teklifiniz için teşekkür ederim. Siz Güdül'de misiniz? Bir de teklifinizde kayıt cihazınızın marka ve modelini de verebilirseniz sevinirim..

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri