Arçelik 72 Ekran TV Arızası?

Ustalar 72 Ekran vestel Tuplu Tvde alttan 3 parmak Daralma Oldu bu arza nasıl giderilir?

arkadaşlar 72 Ekran Arçelik Tv var. açma tuşuna bastıktan sonra tv'nin mavi ışığı yanıyor her zamanki gibi. sonra kumandadan 1'e basınca ''cık'' sesi geldikten sonra ekran geliyor televizyon açılmış oluyordu. ancak şimdi mavi ışık yandıktan sonra 1'e basıyorum ve ''cık'' sesi geliyor bir saniye var yok bir ''cık'' sesi daha geliyor ve siyah ekran olduğu gibi öylece duruyor. nedeni ne olabilir. şimdiden teşekkür ederim...

Arkadaşım öncelikle şase olarak belirtirsen daha kesin cevaplar alabilirsin.(bunun için tv sök içinde pcb üzerinde bir köşede yazıyordur şase nosu)Birde besleme voltajları tam çıkıyormu kontrol et kolay gelsin...

merhaba arçelik 3370 s tv var c7/c8 şase. horizontal sorunu vardı yukarıdan aşağıya tek çizgi olmuş kapanmış. by228, c522 ve 2sd2499 arızalı çıktı fakat 2499 emiter ve beyz uçlarında 1.2 ohm var ölçtüm TR501 den kaynaklanıyor diye düşündüm. Horizontal arızalarında başka hangi parçalara bakmam lazım. Birde d2499 emiter ve beyz ölçümünde çıkan 1.2 ohm normalmidir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri