FATEK PLC Simulasyon Programı

emrebahtiyar

Fatek PLC Temsilcisi
Değerli FATEK PLC kullanıcısı arkadaşlar,

FATEK PLC'nin simulasyon programı çıktı. Program ve İngilizce dökümanı ektedir.

Winproladder_Simulation_Enu

Winproladder_Simulation_Enu_Döküman

Ekli dosyalar

• winproladder_simulation_enu.pdf
    276.4 KB · Görüntüleme: 192
  • WPlad250-12905-S81110-ENU.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 227
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok güzel yapılmış kutlarım. Peki bu simülasyonu kullanırken plc ile de bağlı olmak mı gerekiyor? Yoksa tek başına tüm fonksiyonları çalıştırıyor mu?...

Teşekkürler dostum.. bi inceleyelim bakalım nasıl olmuş...

Çok güzel yapılmış kutlarım. Peki bu simülasyonu kullanırken plc ile de bağlı olmak mı gerekiyor? Yoksa tek başına tüm fonksiyonları çalıştırıyor mu?...

PLC menüsü altında simulation seçeneğini seçtiğinizde program Sanal bir PLC ye online bağlıymış gibi durum alıyor.
Daha sonra sanal PLC ye RUN konumuna alıyorsunuz. Ladder üzerinde inputların üzerine sağ tıklayarak, çıkan pencereden kontağın durumunu On / Off olarak değiştirebilirsin. Status Page üzerindende izleyip değiştirebilirsin.

FATEK her konuda olduğu gibi, simulasyon programını yaparken de kolay kullanımı ön planda tutmuş.

Simulasyon programı son derece kolay bir yapıya sahip.

sayin emrebahtiyar programi kurdum vede calistirdim ama benmi bulamadim yoksa similator programi eksikmi diye soramadan edemiyorum
simdi bir data alanina ben similator araciligiyla deger atamiyorum acaba neden
diger bir marka plc de bu ozellikte mevcut similatorunde acaba sorun bendemi diye dusunmekteyim

PLCe baglı iken yapılan herseyi, simulasyon programında plc olmaksızın yapmak mümkün.

Status page ( Durum sayfası) bölümünden deger girme, giriş ve çıkışları force etme işlemleri yapılabilir.

Hatta PLC runda iken ladderda değişiklik dahi yapılabiliyor.

Sayın kagakadirim,

Ayrıca bu arada seni tebrik ederim, Fatek PLC' nin şifresini kırmışsın.
Bu işi nasıl yaptığını söyle de bizde bilelim.
Söylemeden geçemiyeceğim bugünü kadar FATEK'e çok kişi şifreyi kırdığını iddia etti ama hepsi asılsız çıktı. İnşaallah senin iddianın aslı vardır.

Sayın kagakadirim,

Ayrıca bu arada seni tebrik ederim, Fatek PLC' nin şifresini kırmışsın.
Bu işi nasıl yaptığını söyle de bizde bilelim.
Söylemeden geçemiyeceğim bugünü kadar FATEK'e çok kişi şifreyi kırdığını iddia etti ama hepsi asılsız çıktı. İnşaallah senin iddianın aslı vardır.

:)yok hocam bende yalan olmaz istiyosan winproladder de yaz kısa bişey şifrele gönder bana uğraşıyım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri