Kablo Tavsie

Sercoo

Üye
Arkadaşlar merhaba formunuza yeni üye oldum ve sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. NetCafe işletiyorum ve kablolarını değiştirmek istiyorum kaliteli bir kablo ile değiştirmek istiyorum. Kablolardan pek anlamam doğrusu Cat6 mı Cat6e mi hangi kabloyu tercih etmeliyim hangi çeşidini yardımcı olursanız sevinirim.

Cat6 250 mhz lik veri transferine elverişlidir ve saniyede 1gb veri taşınabilir.
Cat6a 500mhz lik veri transferine elverişlidir ve saniyede 1gb üzeri veri taşınabilir ve cat6 ya göre daha kalındır. Siz kafede kullanacağınıza göre veri transferi oldukça fazla olacağından bence cat6a kullanmalısınız.Cat7 de var aslında ama bu kabloları genelde parazit oluşabilecek bölgelerde manyetik alandan izole etmek için tercih edilir [MENTION=310275]Sercoo[/MENTION]

En uygunu Cat6a diyorsunuz yani doğrumu anladım acaba ? cat 7 döşersem bir sıkıntı yaşarmıyım acaba ? @veysel28

En uygunu Cat6a diyorsunuz yani doğrumu anladım acaba ? cat 7 döşersem bir sıkıntı yaşarmıyım acaba ? @veysel28
Hayır sıkıntı yaşamazsınız sadece maliyet kalite ve kesit artar.Ayrıca cat7 manyetik parazitlerden korumak için alüminyum kısmı topraklanmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri