Telsiz Telefon Devresi İle Ses Aktarımı

icaglar

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Elimde bulunan telsiz telefonu gitara bağlayarak deckten bilgiyi alıp ampfiye iletmek istiyorum bir nevi kablosuz bağlantı.

Konu hakkında bilgisi veya düşüncesi olan varmı acaba?

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Soruyu ben sordum ama yanıtıda benden:)
Yukarıda bahsettiğim şekilde aktarım gerçekleşti fakat sesin kalitesi düşük ve seste bozulmalar var.
Denemelere devam edeceğim farklı bir durum yakalaya bilirsem burda paylaşacağım.

telefonların iletebildiği ses frekans bandı yanlış hatırlamıyorsam 4 khz civarı, neticede konuşmak için kaliteli müzik iletemezsin

benim de elimde 3-4 telsiz tel birikti 2 farklı markadan bi tene de adam olmuyor bunları bi şekilde değerlendirmek adına tavsiye edebileceğiniz kaynak link var mı arkadaşlar?

Telsiz telefonların ses bandı düşüktür pek iyi netice alınmaz arkadaşta belirtmiş bu konuda en güzeli tek transitörlü yada çift transistörlü FM verici kullanmanız alıcı kısmınada bir radyo basit bişey olursa güzel netice alırsınız vericide kapasitif mikrofon hem bas hemde tiz seslerde sizi memnun eder.Kolaygelsin.

Amacım evde yatan telsizleri değerlendirmekti kendimce başarılı oldum. Tatmin edici bi ses aktarımı olmadı tabi.

Eyüpbakan eğer elinde bahsettiğin FM verici devresi varsa yollayabilirn bayadır deniyorum çalışmıyor hiç biri

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Önceden dediğim gibi çok sayıda telsiz telefon (ve sabit tel) var tek başlarına çalışmıyorlar belki böyle mutlu mesut yaşarlar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri