sim900 şebeke problemi

tekosis

Üye
selamün aleyküm arkadaşlar. sim900 ile ilgili bir problemim var. enerji veriyorum power butonuna bastıktan sonra aşağıdaki mesajlar geliyor.
IIIIyyyy
RDY

+CPIN: NOT INSERTED //(Sim kart takılı değil)

+CFUN: 1

ve bu bilgiden sonra cihaz 800msn/64msn peryotta netlight ışığını yakıyor(şebekeye bağlanamıyor) daha önce de bu cihazım sim kartsız cihazım çalışıp şebekeye bağlanmıştı. at komutları ile cihazla haberleşiyordum ama şu an at komutları ile haberleşme yapamıyorum. sizce problem ne olabilir arkadaşlar?
not: güç kaynağım 12V/5A smps ve antende sorun yok. çalışırken ölçtüğüm Şebeke çekim gücü 27 idi.
şimdiden teşekkür ederim.

halen cevap arıyorum arkadaşlar.

halen cevap arıyorum arkadaşlar. bu arada at+csq komutuna karşılık 29 birim cevabı geliyor fakat netlight ışığı 800msn/64msn periyotla(şebeke bulunamıyor uyarısı oluyor) yanıp sönüyor. başına böyle bir durum gelen var mı arkadaşlar?

şebeke bulamamasının bırkaç sorunu var yaptığın PCB kartta anten çıkışı şaseye kısa devre olmuş olabılır gsm modulun besleme voltajında en kuçuk dalgalanma sebep olabılır tx rx işlemciden verı akışı hatalı olabılır simkart uçları hatalı veya kopuk olabılır
RST
Call Ready

+CREG: 1
AT+COPS?

+COPS: 0,0,"VOD"

OK

RING

+CLIP: "+905302259801",145,"",,"",0
ATA

OK

pikkitten buna benzer komut alman lazım

cevap için teşekkür ederim tekin bey. cihaz çalıştığı sıralarda at+csq komutuna 27-29 aralığında değer alabiliyorum. sizce bu durumda anten kısmında olması muhtemel problem elenmiş olur diyebilir miyim?

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri