Cep Telefonu Çekmeyen Mekanlar İçin Ne Yapılabilir?

herkeze selamlar.
iş yerimizde, makine dairemiz ve bulunduğumuz oda toprak seviyesinin yaklaşık 6 m altında. cep telefonları çekmiyor.
bu gün arkadaşla beraber çatıya 55 m anten kablosu çektik ve ucuna modemden söktüğümüz antenini bağladık.
kabloyu cep telefonunun etrafına sardık. telofon çekmedi.

ilginç olan ise cep telofonları normalde radyoda çekmiyordu. tek bir parazit kırıntısı dahi çekmeyen telefonlar radyoları mükemmel çekti.

radyoda aldığımız başarılı sonucu, şebekede neden alamıyoruz.
önerebileceğiniz başka metotlar varmıdır?
şimdiden teşekkürler..

Radyo sinyali ile GSM sinyali yayılımı farklı, o yüzden kablonun ucuna çanak benzeri bişey bağlayıp anteni de en yakın baz istasyonuna çevirirsen ve aşağı da da Baz istasyonuna benzer dörtgen bir anten tasarlarsan sinyal aşağıya da yayılır, fakat kablonun 55 metre olması zaten genliği düşük sinyalin kırılmasına sebep olabilir.

Eğer 2 kat yukarda iyi bir sinyal var ise ,GSM Repeater , harici yaği anten , dahili anten ve Low loss 50ohm kablo alarak sorunu çözebilirsiniz. Size yaklaşık 100 USD ye mal olur. Kolay gelsin

Adamda zaten 100$ olsa çatından kablo çekmezmiş zaten ...
Belki şimdi evinde BAZ istasyonu bile vardır(2013 ten bu yana)

:) evet Haklısınız . Şimdi 4,5 G zamanı
P
Ya banada öyle bişey lazım. ..kendim yapmak istiyorum. . ne önerirsiniz.ben söyle düşündüm
Bi tane anten koydum çatıya ..ondan sonra o kaliteli yeşil bakır uydu kablolarından binanın orta katına çeksek. ..sonra ucuna televizyon üstü antenleri yükselticilerinden taksak acaba ne verim alırız Haldun ustam

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri