yardım RF ALICI VERİCİ

Saygı değer elektronikçi arkadaşlarım RF alıcı verici yapmak istiyorum bana yardım edermisiniz?? birde kaç kanallı olmasının ne gibi avantajları var?

digital rf iletişiminde kanal sayısı iletilecek data ile ayrılabiliyor. göndereceğin byte sayısı ile örneğin 1 byte içerisinde 8 adet ayrı çıkış alabilirisn. bunun dışında gerçek anlamdaki kanal frekans farklılıkları ile transmit etmk demektir

teşekkür ederim. peki önericeğin bir rf alıcı verici devresi var mı.?

atx ve arx ASK modülasyonludur. FSK ilede yapabillirsin. ufr ve utxc17 de fsk olanlar. aralarındaki farklar mesafeyide etkiler. tabi mesafeyi transfer ettiğin dataların hızı ve kullandığın modulasyonda çok değiştirir. en iyi verim alabileceğin modulasyon manchester encoding tir.

Sağol cevapların için. Ama ben kendim yapmak istiyorum devreyi satın almak yerine . Hazır devresini bulamazmıyım??

vericei kolalydır fakat alıcısını yapabilirmisin bilmiyorum. elinde ciddi rf ölçüm cihazları varmı? power meter, spektrum, swr meter gibi.
bunlar yoksa devreyi kusursuz yapsan bile çalıştırman çok zor.

devreyi internette 433mhz rf transmitter and receiver circuit diye aratabilirsin

bulursun selanik pasajında vardır

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri