pc ile birden çok pic ile seri haberleşme

arci

Üye
Pc seri portu üzerinden max484 ile uzak mesafeli birden çok ( 1 - 250 ad.) devre ile seri haberleşme devresi . devreyi yapıp deneyemedim ancak tek pic ile pc haberleşme doğru olarak çalışmakta pc programı hata veriyor ve çalışmıyor ise klasör içinde mscomm32 rar dosyasında mscomm32.ocx dosyasını system32 klasörüne kopyalayın
iyi çalışmalar.

tam olarak modbus protokolünü incelemen gerekli open code olarak çok örnek var.

video dan da görüldüğü gibi program çalışıyor. fakat max485 ile bir seri ağ kurup deneme şansım olmadı

bu konuda çalışma yapmak istiyorum öğrenmek amaçlı pc ile pic arasında basit bir haberleşme örneği varmıdır elinde en basitinden yeni başlıyacağım

Merhaba
Aşağıdaki ekte çok basit bir çalışmam var.Belki işinize yarar.Anlaşılmayan yerler olursa yazın lütfen.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• ETekno_pc_pic_on_off.rar
    387.3 KB · Görüntüleme: 0
paylaşımınız için teşekkür ederim kudret bey fakat asm bilgim yok malesef ki :( ne yapmam gerekiyor nerden başlamam gerekiyor veri göndermek için vbasic 6 kullanacağım

Merhaba
Maalesef vb6 bilmiyorum,ama naçizane fikrim VB.net 2010 express(ücretsiz)kullanmanızı tavsiye edeceğim.asm konusuna gelince,haklısınız biraz zordur ama amatör olduğum için bana çok zevkli geliyor.PIC programlamayı öğrenirken de asm ile başladım şimdilik öyle gidiyor.Sağlıcakla kalın.

vb.net te kullanıyorum o yönden sıkıntı yok ama asm de sıkıntı çekiyorum hiç bir bilgim yok

hocam rs485 ile haberleşme örnek arıyorum.master slave olacak .bu linkide yenileyebilirmisiniz teşekkür.ederim.max 485 konusunda yeniyim CCS C kullanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri