RF 12km de 250k da sistem

eee1984

Üye
Merhaba Arkadaslar

Ben bi proje için yani rf le alakalı bi sistem ve 12km mesafede kablosuz veri iletimi olması gerekiyor ve aynı zamanda 250k hızında veri iletimi saglanacak...

Nasıl yapılacagı hakkında yardımcı olabilirmisiniz

Ben piyasadaki hazır rf modullere baktım ama onlar max 10 km ye cıkıyor ve veri iletim hızları da çok yavas..Acaba rf modem ler işimi gorur mu bildiğiniz bi ürün var mı varsa yardımcı olur musunuz

Tesekkurler

arkadaşım gsm operatörleri nin kullandığı radyo link sistemlerinden önerebilirim yalnız bunun için tk dan izn alman gerekiyo ericsson un 23GHZ lik radyoları kullana bilirsizn yada NEC in radyo link sistemini se nini ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verecektir kolay gelsin

Cisco tarzı Outdoor ürünlerini kullanarak, belirli noktalarda tekrarlayıcı sistemler ile datanı taşıyabilrisin. tabi wireless sistemler ordan burdan etkilendikleri için kot farkı, mesafe, frekans gürültüsü ve arazi şartları çok önemlidir.

Selamlar ,

motorola canopy sİstemİ İŞİnİ gÖrebİlİr (malİyet .? ne derece Önemlİ bİlemİyorum ama) İncelemenİ tavsİye ederİm.

Arkadaşım öncelikle merhaba yapacağın proje hakkında bende daha öncedn bir çalışma yaptım hatta piyasada yapılmış bazı cihazları araştırdım müşteri gibi satan yerleri aradım ve mesafeleri hakkında bilgiler edinmeye çalıştım gibi bir sürü hikaye ama burda sana en önemli olduğunu düşündüğüm bir konuyu arz etmek isterim.
Bir sulama sistemi için kablosuz kontrol sistemi yapıldığını duyduk ve araştırdık tel numarasını bulduk ve aradım adamla aramızda geçen konuşma şu şekilde idi...
-biz bu cihazı yaklaşık 5km mesafede kullanacağız fakat kullanacağımız arazinin içinden yüksek gerilim hattı geçiyor yaklaşık 330000volt robot direklerle
-o zaman araya bir aktarıcı kurmamız gerekir ki bu da fiyatı yaklaşık 1000 ytl kadar arttırır.

Söylemek istediğim konu şu arada göze görünür abartılacak kadar parazit yada bir engel olmadığı zaman antenler birbirlerini görür vaziyette en iyi iletişimi sağlayan ve mesafesi yaklaşık 10km ye çıkan bir modul buldum bu modul hem verici hemde alıcı olarak çalışabiliyor yukarıda konuşmada da belirtmeye çalıştığım gibi araya bir aktarıcı sistem konularak mesafe sorununu ortadan kaldırabilirsiniz 10-20 km mesafelere ulaşılması benim düşüncelerimle gayet kolay olur tabiii maliyetin sizin açınızdan öne çıkma derecesi nedir bilemiyorum ama sistem çok basit veri iletişim hızlarına gelirsek max veri iletişim hızı 4.8Kbps
Ben aşağıda bu ürüne ait bir kullanım klavuzunu ekliyorum eğer işini görebileceğine inanıyorsan bi incele ama aktarıcı maktarıcı devreye girince fiyat baya bi kabarıyo ben tanesini 150 ytl falan konuşmuştum o zaman hatta sitenin kendisinde detaylı fiyatları kullanılması gereken antenleri vs komple anlatılmış sitenin adresi www.udea.com.tr bir incelemenizde fayda var derim saygılarımla...

Ekli dosyalar

• UFM-A12WPA-KILAVUZ.rar
    549.9 KB · Görüntüleme: 0

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri