USB 'den RS232 Ethernet Çevirici Var mı?

turkerweb

Üye
USB 'den RS232 VE RS485 E çevirici var mı ? Nerde bulabiliriz?

internetten bağlantısını bularak istersen kendinde yapabilirsin pin lerin karşılıklarını bulabilirsin ben kendim yapmıştım

Yeni nesil laptoplarda RS232 port olmadığı için çok sık kullandığım bir adaptör. Çok da ucuzdur. Çoğu bilgisayarcıda bulunur. Aldıktan sonra kullanmak istediğinde driverını da kurman gerekir. Driver kurulduğunda Aygıt Yöneticinden hangi portun hangi com a atandığına bakabilirsin. Örnek olarak kullanabileceğin bir adaptörü linkte görebilirsiniz. USB to Serial Adapter

Bu arada bir yanlışı da düzeltmek isterim. Bu çeviricinin ethernet ile bir ilgisi yoktur. R232 ve RS485 portları Seri Port olduğundan bu çeviricilere USB-Seri dönüştürücü adı verilmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar rs232 yi windows7 kullanan varmı driver sorununu nasıl hallettiniz kendi içinden çıkan cd den kuruyorum olmuyo win7 kabul etmiyo

birçok alternatif bulabirsin

Yukarıda söylenen Prolific USB benzeri çeviricilerde sürekli kopma ve driver problemi yaşadım malesef..Sonra biraz paraya kıyıp,
advantech marka Adam 4561 aldım.Üstelik USB 'den hem rs 232 ye hem 485 e hem de 422 ye birlikte çeviriyor.Kopma , tanımama,driver sorunumda kalmadı çok şükür...

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri