rs232/485 çevirici ile haberleşme

gedik

Üye
Merhabalar;
İki bilgisayar arası rs232 haberleşme yapmak istiyorum.Fakat aradaki mesafe 400 metre gibi.Şöyle bir çözüm düşünüyorum.bilgisayarlardan birinin seri port çıkışına rs232/485 çeviri koyarak her 100 metrede bir adet repater kullanarak diğer pcnin olduğu yerde tekrar rs232/485 çevirici kullanarak pcnin seri portuna giriş yapacak.Bu şekilde bir haberleşme sizce nasıl olur

haberleşme hızınız çok yüksek değilse repater kullanmadan haberleşmeyi yapabilirsiniz.

Ortam sorunlu degilse 400 metrede RS485, repeater olmadan sorunsuz calisir.

rs485 de kablonuzda eklenti olmazsa problem olmaz ancak baudrate 9600'den yukarı çıkmamanızı tavsiye ederim.

bir de eğer yakınlarında ethernet varsa ethernet rs232 çeviricilerde var (moxa)

Merhabalar;
İki bilgisayar arası rs232 haberleşme yapmak istiyorum.Fakat aradaki mesafe 400 metre gibi.Şöyle bir çözüm düşünüyorum.bilgisayarlardan birinin seri port çıkışına rs232/485 çeviri koyarak her 100 metrede bir adet repater kullanarak diğer pcnin olduğu yerde tekrar rs232/485 çevirici kullanarak pcnin seri portuna giriş yapacak.Bu şekilde bir haberleşme sizce nasıl olur

Ağ kursanız daha kolay olmaz mı acaba? En nihayetinde bilgisayarların kendi haberleşmeleri için yazılmış hazır protokoller var.

Ağ kursanız daha kolay olmaz mı acaba? En nihayetinde bilgisayarların kendi haberleşmeleri için yazılmış hazır protokoller var.
RS485 de bilgisayarlar tarafindan cokca kullanilan bir haberlesme standarti ve bahsettiginiz protokoller RS485 uzerinden de kullanilabiliyor. Ayrica ethernete gore daha uzun mesafeler icin kullanilabilir. Normalde CAT5 bir kablo ile ethernet uzerinden haberlesmeye kalksa 100-150 metre kablo cekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri