uzun mesafe (+-10km) veri aktarımı

emas

Üye
merhaba ,
öncelikle şunu söylemek istiyorum; elektronik hakkında çok bilgim yok sadece hobim. yaptığım devreleri kopya çekerek yapıyorum.
sorum şu ki örnek olarak 2.4ghz frekansını kullansak , 2 farklı noktaya 2tane alıcı-verici koysak bu 2 santral diyeyim kendi aralarında vidyo kamera,motor kontrolü, dimmer gibi değişik görevleri karşılıklı olarak birbirlerine aynı anda yaptırabilirlermi? 2.4 ghz olmasının sebebini bilmiyorum sadece attım. asıl olan tüm bu görevler hız, bağlantı kesilmesi olmadan aksama olmadan yerine getirilebilirmi benim için önemli olan bu.

Bu isteklerinizin hepsi günümüzde sorunsuz yapılabiliyor. Amacınıza bağlı, bu doğrudan bütçenizi ilgilendiriyor çünki. Profesyonelce yapılmasını istiyorsanız bu işi yapan firmalar var. Amatörce ise, bu mesafeler için sorunsuz çalıştırmak ciddi maliyet ve zaman demektir.
(Gelecebilecek lüzumsuz cevaplar için peşin bilgi; geçmişte yaptığım projelerim var lakin artık yapmıyorum bu sistemleri)

benim asıl amacım şu ; 10km uzaklıktaki fındık bahçeme bir kamera koymak istiyorum ve bu kamera bir nevi kablosuz mobese gibi olmasını istiyorum. istediğim özellikler görüntü transferi, motor kontrolleri, ışık dimmerleme ve ses iletimi. tüm bunları tek bir verici ile aynı anda kontol edebilirmiyim.tarla yüksek bir dağda olduğu için evimi net olarak görüyor mesafede 10km civarında

benim asıl amacım şu ; 10km uzaklıktaki fındık bahçeme bir kamera koymak istiyorum ve bu kamera bir nevi kablosuz mobese gibi olmasını istiyorum. istediğim özellikler görüntü transferi, motor kontrolleri, ışık dimmerleme ve ses iletimi. tüm bunları tek bir verici ile aynı anda kontol edebilirmiyim.tarla yüksek bir dağda olduğu için evimi net olarak görüyor mesafede 10km civarında

Kablosuz Kamera Sistemleri, kablosuz kamera,kablosuz kameralar,kablosuz kamera sistemi,kablosuz kamera sistemleri,kablosuz kamera,kablosuz kamera seti,kablosuz kameralar,kablosuz kamera sistemi,kablosuz kamera sistemleri,kablosuz sistemler,kablosuz k bu linkte fiyatlar var

teşekkür ederim ama bunlar işimi görmüyor hem mesafeleri kısa hemde haraketli değiller ben nette bulamadım o yüzden acaba böyle bir uygulama profesyonel parçalar birleştirilerek amatörlerce yapılabilirmi diye uğraşıyorum... her türlü yardımlarınızı bekliyorum..

merhaba yazınıza sörf sırasında netten düştüm. konu portföyünü beğendiğim forumunuza hemen kayıt olma ihtiyacı hissettim.
benzeri ihtiyacım yüzünden yaptığım araştırma sırasında bulduğum bir cihaz var

TL-WA5210G

cihaz direk görüşte 15km menzillibir acces point yukarda elektriğiniz varsa herhangi bir hareketli pan-tilt ip kamera ekleyerek tarlayı internette görmüş ve duymuş olacaksınız. tarlanızda wirelesiniz olduktan sonra dimmerleme gibi işlemleri de diğer rölelerle çözebilirsiniz düşüncesindeyim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri