İlk Türk Yapımı Çaldıran Casus Uçağı

burak6000

Üye
-Türk mühendislerimizin çalışmasıyla kendi casus uçağmızı üretmişler bu başarımızı canı gönülden kutluyorum...
Yerli Heron Caldiran Seri Uretim İcin Hazir

Moderatör tarafında düzenlendi:
ağzım kulaklarıma yapıştı resmen. maşallah... :D

Satır aralarını okursanız ;

Baykar Makina Genel Müdürü Haluk Bayraktar, “Bizden kimseden istenmeyen NATO tarafından İnsansız Hava Aracı Sistemleri Uçuşa Elverişlilik Sertifikası isteniyor. Ancak bu konu işe başlarken verilen şartnamede de yoktu. Bu sertifikayı kimden ya da nereden alacağımız da belli değil”

Sertifikalı eleman arar gibi olmuş ...

-Ülkemizin gelişmemesi için elinden gelenlerini ardına koymuyorlar ama ASLA ENGEL OLAMIYACAKLAR!!!!

Helal olsun.Bu insanlar gibi ne bilim admlarımız varda imkansızlıklar yuzunden tükiyeye gelmiyorlar.

-Kaç yıldızlı değerlendirme alcak merak ediyorum :)
Başarı bana ait değil ama sevinç hepimizin değilmi :)

Mükemmel bir çalışma olmuş. Türklerin neler yapabileceğinin ispatı olan bir proje daha.
Umarım engellemelerle karşılaşmazlar.
Emeği geçenlerin eline sağlık.

Vatanımız için ve gelecek için ne büyük bir proje. Düşünebiliyor musunuz 10 aydır hazır ve rafta... Nasıl bir politika ve nasıl bir oyundur? Anlamak mümkün değil!..

İvedi olarak bu şirket ve çalışanları korumaya alınmalılar.Ne zaman ülke yararı için çalışanlar,bir araya gelip yeni projeler üretmeye başlasalar başlarına görünmeyen kazalar geliyor.(aselsandaki mühendislerin başlarına gelenler,sözde ıspartada olan uçak kazası)
Bu çok büyük bir proje,devlet sahip çıkmıyor ise millet sahip çıkmalı.Gerekiyorsa kampanyalar yapılıp halka tanıtılmalı ve bu semalarda uçurulmalı.Gurur duydum...
Millet olarak en büyük zafımız değerlerimize sahip çıkmıyoruz,ayrışıyoruz.20 milyon dolara alınan ve teknolojisi geri olan bir herondan yaklaşık 15 milyon dolar ucuz olan bir değer bu.
Yani her heron alımında 15 milyon dolar bu milletin cebinde uçacak.
Türk milleti zekidir,çalışkandır,ahlaklıdır.Ne kadar doğru söz.
Ama son yıllarda ahlakımızda yozlaşmalar yaşanıyor...
Türk milletinin geleceği için değerlerimize sahip çıkalım...Kolay gele.
Not ;konu başlığı candıran olarak hatalı yazılmış BAYRAKTAR ÇALDIRAN olarak düzeltilmesini rica ediyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri