Her saat başında Yanan Ledli Saat Yapmak istiyorum.Lütfen YARDIIMM..

emirkutlay

Üye
Arkadaşlar saat başında başlayıp gelecek saat başında sönüp diğerine geçen ayrı renkde yanan ledli saat yapmak istiyorum.Yani diyelim ki saat 1 de yeşil ledli yanacak saat 2 ye gelindiğinde de yeşil led sönecek kırmızı ledi yakacak Saat 3 e geldiğinde de kırmızı sönecek mavi yanacak bir projeyi gerçekleştirmek istiyorum.Hazır saat makinasını koyup küçük kadran Akrep diyelim ki saat 1 de yeşil yanacak saat 2 de de yeşil sönüp kırmızı yanacak saat 3 e geldiğinde de kırmızı sönüp mavi yanacak.Ben bunu yapmak için read role ile açıp kapatılabilir diye düşünüyorum fakat bunu yapabilmek için benim devreye ihtiyacım var.Ben Ağaç üzerine Saat makinayı (Akerp Ve Yelkovan) oturttuktan sonra Rakamları yerleştireceğim.Rakamlar arası dakikaları boşaltıp Tahtanın altından her saat arasını bölüp her bölüme led koyacağım.Saat 1 ile 2 arası Yeşil led yanacak 2 ye geldi mi Yeşil led sönecek kırmızı yanacak.2 den 3 arası diyelim ki mavi yanacak Saat 3e geldi mi Kırmızı sönecek Mavi yanacak.Bu ledleri yakma ve söndürme işini Readröle ile yapılabilir.Kişi karşıdan baktığında Saat arasını yeşil gördü mü Saat 1 ila 2 arasında olduğunu bilecek.Böyle bir devre arıyorum .Bunu yapmak için yardımızı bekliyıorum.Şayet bu projeyi sayenizde gerçekleştirebilirsem dünyanın en Bahtiyar insanı olacağım.Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri