Amper Nasıl Yükseltilir?

temseslendirme

Temseslendirme Ses & Görüntü Sistemleri Temsilcisi
Mrb. Arkadaşlar elimde 19v 3a adaptör var bunu 19v 6a e nasıl yükseltirim :confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynısından bir adaptör daha al çıkışların paralel bağla...

Aynısından 2tane daha var zaten onları paralel bağlasam sorun çözülür mü yani paralel başla derken elimdeki ufak bi adaptör çıkışında bi jak var içi (+)dışı (-) nasıl yapalım

m usta fa ya

nasıl yapabilirim çıkışları paralel

iki adaptörün artı uçlarını birleştir.
sonra da eksi uçlarını kendi arasında birleştir
bu şekilde paralel bağlanmış olur.ama ne kadar sağlıklı olur bilemem.çünkü her iki adaptörden eşit akım çekebilmen için,kablo dirençleri ve bağlantı noktaları dirençleri aynı olmalı.bu durumda kabloları güzel eklemelisin ve kablo uzunlukları ve kalınlıkları,her iki adaptörde de eşit olmalı.

Pratik çözümler he:)

Transistör kullanabilirsin.

Hayır.Bir güç kaynağında gerilimi düşürmeden akımı artıramazsın.Transistörle bu olsaydı,bir adet pil ve binlerce transistör kullanırdım,bir de dc/ac converter alıp,fabrikayı pille çalıştırırdım.

Kablo uzunluğu kalınlığı aynı ek yerini de sağlam yaparım tam sayı ile ifade edecek olursam bir adaptörüm 19v 3.42a diğer adaptörüm yine 19v 2.64a dir.
şimdi bunları dediğin gibi paralel (+) (+) ya (-)(-) gelecek şekilde başlasam gerilim düşümü olmadan kaç amper akım çekebilirim

Kablo uzunluğu kalınlığı aynı ek yerini de sağlam yaparım tam sayı ile ifade edecek olursam bir adaptörüm 19v 3.42a diğer adaptörüm yine 19v 2.64a dir.
şimdi bunları dediğin gibi paralel (+) (+) ya (-)(-) gelecek şekilde başlasam gerilim düşümü olmadan kaç amper akım çekebilirim

Bana göre her iki adaptörün toplam gücünden fazla akım elde edemezsiniz. Ama en garantili olan yöntem ise adaptörlerden küçük olanın akım kapasitesinin toplamda 2 katını kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ayrıca 19 V 3 A 19 V 6 Ampere yükseltemezsiniz. çünkü fizik kurallarına aykırı. Hiç birşey yoktan varedilemez, vardan yokedilemez.

Ayrıca transistör kullan diyen arkadaş bize bu işi nasıl yapılacak anlatabilirse bizde feyz alırız.

Bana göre her iki adaptörün toplam gücünden fazla akım elde edemezsiniz. Ama en garantili olan yöntem ise adaptörlerden küçük olanın akım kapasitesinin toplamda 2 katını kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ayrıca 19 V 3 A 19 V 6 Ampere yükseltemezsiniz. çünkü fizik kurallarına aykırı. Hiç birşey yoktan varedilemez, vardan yokedilemez.

Ayrıca transistör kullan diyen arkadaş bize bu işi nasıl yapılacak anlatabilirse bizde feyz alırız.

2 katı nı nasıl alacam anlamadım

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri