13.8 voltu 9 volta nasıl çeviririm.

saitakın

Üye
13.8v 10 Amperi 9v 300mAmpere çevirmek istiyorum yol gösterirseniz sevinirim.teşekkürler.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz.
Konu başlıgı, " 13.8 voltu 9 volta nasıl çeviririm. " olarak degiştirildi.

Düzenleyen : Blacktooth

Buı gerilimler dc değil mi?
eğer dc ise 7809 entegresi ile düşürebilirsiniz.Ve bu entegreden,iyi soğutursanıaz max 1,5 amper alırsınız.
ben sizin verdiğiniz akım değerlerini anlamadım.Elinizdeki 13,8 volt tamam da 10 amperi nereden geliyor?Hangi yüke göre 10 amper veriyor?

kardeşim sen 7809 un girişine ver 13 voltu çıkışındanda 9 volt alırsın

amper düşürme olayı biraz garip olmuş, yükün sabitse gerilim düştüğünde akımda ona göre değişir zaten.

amper, trafo donusturme oranında duser zaten. yani 13v/9v = I /10A yani 14 A olur bu deger max degeridir.300 mA olmaz yani. ama senin işini gorur arkadasım kolay gelsin.

7809 entegresiyle. transistörlede akımı ayarla

merhaba arkadaşlar. bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. daha önce 10,5 volt trafo vardı. bu trafo patladı. bunun yerine 11,5 trafo kullanırsam bi zararı olur mu cihaza. yada buunu düşürmek için ne yapabilirim.

merhaba arkadaşlar. bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. daha önce 10,5 volt trafo vardı. bu trafo patladı. bunun yerine 11,5 volt çıkışlı trafo kullalanırsam bi zararı olur mu cihaza. yardımlarınız için teşekür

Cihazınız nedir?.Bilirsek yardımcı olmaya çalışırız.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri