pil zayıf uyarı devresi yardım

mrb arkadaşlar söyle bir devre yapmak istiyorum..2 adet 1.5 volt pilim var yani 3 volt ..
pilin bitimine yakın bir adet ledi yakmak istiyorum. pil zayıf alarm devresi gibi örnek olarak 2 volta düştüğü anda led yanacak bu ölçümü nasıl yaptırabilir. maliyet çok az olması gerekiyor işlemci kullanmadan 2 3 parça malzeme ile nasıl yapılabilir? tşkkürler...

mrb arkadaşlar söyle bir devre yapmak istiyorum..2 adet 1.5 volt pilim var yani 3 volt ..
pilin bitimine yakın bir adet ledi yakmak istiyorum. pil zayıf alarm devresi gibi örnek olarak 2 volta düştüğü anda led yanacak bu ölçümü nasıl yaptırabilir. maliyet çok az olması gerekiyor işlemci kullanmadan 2 3 parça malzeme ile nasıl yapılabilir? tşkkürler...

'' opamp '' ile ilgili araştırma yaptınmı?

opamların karşılaştırıcı özelliğinden yararlanılarak yapılabilir diye biliyorum deneme yapmadım fakat pcb için çok küçük bir alanım var birde 2 adet pil ile çalısacagı için devre az enerji harcaması lazım pil ile opamp devresi kurarsam ne kadar enerji harcar.. ilgilendiğiniz için tşkkürler

Transistörle yapılır opampa gerek yok bence muhtemelen nette örnekleri vardır.

arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için bir araştırma yapayım akşi bir durumla karşılaşırsam tekrar yorum atarım elinize sağlık

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri