Güneş paneli

$erdar

Üye
12 volt güneş paneli kurmak istiyorum ama telefona 5 volt gidecek bunu nasıl yapmalıyım

Sent from my HTC One using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Dostum bunun ile ilgili ben baya uğraştım. normal sistemlerde panelden gelen voltajla bi liion yada lipo pil şarj ediyolar düzenli voltaj sağlamak için. Sende bu pilden voltaj alıp bir düzenleyici ile telefonunu şarj etmen gerekli. Güneş panelini herhangi bir düzenleyici ile direkt telefona bağlamak istersen verimli olmuyor. güneş bulutlanınca filan voltaj kesiliyor şarj düzensiz oluyor.

Ama 12 voltu 5 volta nasıl sabitlerim dersen onun şemasını vereyim bunu kullanabilirsin. Hem stabil hemde dönüşüm verimi %90 ların üzerinde enerjiyi ısı olarak atmıyor. Swithmode olduğu için.

lm2576-5v-buck-regulator.png 24032011542.jpg

Dostum bunun ile ilgili ben baya uğraştım. normal sistemlerde panelden gelen voltajla bi liion yada lipo pil şarj ediyolar düzenli voltaj sağlamak için. Sende bu pilden voltaj alıp bir düzenleyici ile telefonunu şarj etmen gerekli. Güneş panelini herhangi bir düzenleyici ile direkt telefona bağlamak istersen verimli olmuyor. güneş bulutlanınca filan voltaj kesiliyor şarj düzensiz oluyor.

Ama 12 voltu 5 volta nasıl sabitlerim dersen onun şemasını vereyim bunu kullanabilirsin. Hem stabil hemde dönüşüm verimi %90 ların üzerinde enerjiyi ısı olarak atmıyor. Swithmode olduğu için.

Ekli dosyayı görüntüle 14519 Ekli dosyayı görüntüle 14520
devre biraz daha ayırıntılı açılarmısnızı paneli nereye koyucaz

panel voltajını v in yazan yerden gireceksiniz. Devrenin duruş itibari ile sol taraftan sağdan ise regüleli çıkış alacaksınız.

Kolay gelsin

Forumda işlenen konuları tekar tekrar soruyorsunuz arkadaşlar lütfen arama butonunu kullanın, sorunuzun özeti niteliğnde başlık yazın.

7805 de kullanılabilir. Ama güneş enerjisinde verim önemlidir. Bende ilk zamanlarda 7805 kullanıyordum ama hem entegre çok ısınıyor hemde ısı olrak atılan enerji zaten zor elde ettiğin enerjiyi ısı olarak harcamak mantıklı değil.

Kolay gelsin.

Önceki mesajlarda yazdığım gibi (şu okumadıklarınız) araç şarj cihazı (giriş 12-24v) ideal ucuz ufak sigorta çıkartılıp kesilirse daha da ufalır kendi tel'inize göre uçlusundan al usb kablo bile olabilir

Önceki mesajlarda yazdığım gibi (şu okumadıklarınız) araç şarj cihazı (giriş 12-24v) ideal ucuz ufak sigorta çıkartılıp kesilirse daha da ufalır kendi tel'inize göre uçlusundan al usb kablo bile olabilir

Çözümcü abim benim .. Pratk zekalı olmak lazım .. Teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri