opamp kuvvetlendirici

unicornn

Üye
arkadaşlar benim acil olarak loadcell çıkışını yaklaşık 50 kat arttıracak bir opamp devresine ihtiyacım var. loadcell stcs200 , çıkış 2mv/v ,
bir kaç deneme yaptım başarılı olamadım acilen devreye ihtiyacım var , hazır entegre kullanamıyorum. yardım ederseniz sevinirim.

sn. etuzuner cevabınız için teşekkürker, fakat benim opamp olarak lm741 kullanmam gerekiyor elinizde bununla ilgili bir devre varmı

LM741 ile başarılı sonuç elde edemezsiniz. Benim yazdığım entegreler enstrümantasyon amfisidir ve loadcell'deki gibi çıkış sinyalleri çok düşük gerilime sahip sinyaller için özel olarak üretilmişlerdir. Standart opamp'lar kullandığınız zaman gürültü başınıza çok büyük problem olur. Benim verdiğim entegreleri kullanmak zorunda değilsiniz. Analog Device, Linear Technology veya Texas Instruments firmalarının internet sitelerinde "Instrumentation Amplifier" diye aratarak elemanlara bakabilirsiniz. Benim sample talep ettiğim bazı enstr. amfileri vardı. Özellikle Linear Technology kısa sürede (4-5 günde) sample gönderdi.

Bilginize,

bunu çok profosyonel bir iş için kulanmayacağım bitirme projem için gerekli ve benim cuma gününe kadar ölçüm yapmam ve bunu plc ye okutmam gerekiyor bu nedenle lm 741 de ısrar ettim öenriniz için teşkkürler. bu yüksetgeç üstünde çalışacam

INA122 yi ISIS te kullanmaya çalıştım fakat sorun veriyor bunun nedeni ne olabilir ?

Nasıl bir sorun veriyor? Ekran görüntüsü koyar mısınız?

real time simulation failed to start hatası veriyor.

INA.jpg ekran görüntüsü böyle

Sn. unicornn,

Bir adet Wheatstone köprüsü yapınız ve onun diferansiyel çıkış terminallerini INA122'ye giriniz. Hatanın nedeni direk battery girdiğiniz için olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri