12 V-220 V 3000 W İnverter Devre Şeması Arıyorum

alitaskini

Üye
12V 70Ah araba aküsünden besleme ile 220 V minumum 2000 W tam sinüs çıkış gücüne sahip inverter devre şeması elinde olan varsa paylaşabilirmi şimdiden teşekkürler

devre yapılıp denenmiş bir devre ama trafoyu özel sarım yaptırmanız lazım
bazı malzemeleri istanbulda bulma problemi olmaz herhalde

trafoların ekdeki gibi olması lazım o gücü karşılaması için

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

akülerdeki 70 Ah ifadesi nedir? 70 amper çekerseniz, 1 saatte biter demek midir? Ya da 1 saat boyunca 70 amper verebilir mi?
Böyle bir akünün verebileceği maksimum akım,70 Ah midir?
şuradan yola çıkarak aklıma geldi bu sorular.
eğer akü maksimum 70 amper verebiliyorsa,840 VA gücü var demektir.Çıkışı her hangi bir devre ile 2000 watt yapmak nasıl mümkün oluyor?

akünün bitmesi çekilen ampere göre değişir siz sürekli 7 amper çekseniz 10 saatde 70A lik akü biter

ama ben bu hazır inverterle pek güvenmiyorum yani sağlam bi marka olsa neysede diğerleri pek gercek değil üzerinde 2000-5000W gibi değerler var bunları arabalara takıyorlar bilmeyen biri " a bu 2000 lik " diyip yükleniyo sonra araba kısa devreden dolayı yanıyo örneğini gördüm 2007 vito bu yüzden hurdalığa gitti

bunları arabaya takmakdaki amac küçük çaplı güçleri kullanmak lcdtv ler 40-60W laptop şarj cihazları 40W kadar herhalde bunun gibi şeyler evde kullanılan kettle çalıştırmak değil arabalar için 12V ları üretiliyo

jpeg dosya halinde
sayın kormaaz desing bu yollamış olduğunuz 12 volt 200 çıkışlı 3000 watlık devreyi denediniz mi acaba bide bu malzemler istenbulda zor mu bulunuyo ben kütahyaday9ım bide kaça mal oluyo bunu sizin yapma imnkanınız varmı acaba

arkadaşlar bu 3000 w lık invertörün yapan arkadaşlar varmı çalışıyomu peki

ayrıca baskı devresini paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar bana çok acil olduğu için istiyorum teşşeklkürler

Arka arkaya mesaj yazmak yasaktır.Lütfen son mesajınızın sağ altında bulunan Düzelt butonunu kullanınız.
Düzenleme:
korkmaz_design

Moderatör tarafında düzenlendi:
devre denenmiş ama parçalar Türkiye'de bulunurmu bilmem

akülerdeki 70 Ah ifadesi nedir? 70 amper çekerseniz, 1 saatte biter demek midir? Ya da 1 saat boyunca 70 amper verebilir mi?
Böyle bir akünün verebileceği maksimum akım,70 Ah midir?
şuradan yola çıkarak aklıma geldi bu sorular.
eğer akü maksimum 70 amper verebiliyorsa,840 VA gücü var demektir.Çıkışı her hangi bir devre ile 2000 watt yapmak nasıl mümkün oluyor?

Kurşun asit akülerdeki 70 Ah ibaresi 1 saat boyunca 70 amper x 12 volt = 840 watt verebileceğini belirtir.

Kabul edilen, bu akülerde kapasitesinin 10 mislidir, anlık olarak. Yani; 70 amper saatlik aküden 700 amper çekebilirsiniz. Marş pozisyonunda, otomobillerde 200 amperlik akımlar kolaylıkla çekilir.

2000 Wattlık bir devre, 12 voltta 200 amper akım çeker, 70 amperlik bir akü bu deşarj rejimine 20 dakika dayanabilir. Yeni olmak kaydı ile.

Fakat; çok derin bir deşarj akımı olduğu için tavsiye edilmez, bilhassa sulu aküler, için.

Bu tarz devreler için, eğer sık kullanım isteniliyor ise arkasında, en az 200 Ah saatlik akü grubu olmalıdır.

2000 Wattlık bir güç talebi, zaten uçuk bir rakamdır. Elektrik sobası, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi, rezistanslı aletler, bu gücü çekerler.

Geri kalan, normal aletler ise; dev ekran plazma tv bile olsa, 500 Watt güç tüketmezler.

Sadece; demeraj akımı için, buzdolabı, klima, matkap v.b. yüksek güçlü seçilir, inverterler. Elektrik motorlarının ilk kalkışta talep ettiği 3-5 misli akımları karşılamaları gerektiğinden.

selsmün aleyküm abicim ben lise son öğrencisiyim birsorum olacaktı gçen gü n haca bana 3 abpulu yıldız bağlayıp fazlar arası380 volt verdik ben patlar dedim ama aksine lambalar yndı hoca nedenini sordu cevaplayabilirmisiniz saygılar stajer

eğer her faza ayrı lamba bağlayıp çıkışları yıldızlayıp nötüre verdiyse yanar bi sorun çıkmaz yok eğer fazlar arasına bağladıysa ampüller 380v değilse patlar

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,829
Son üye
mehmetoner

Yeni konular

Geri