Saat Devresi Lazım ( Yardım / Acil )

ExpinceR

Üye
S.a öncelikle herkese iyi forumlar.

57mm 7seg. Display ile yapabileceğim basit bir dijital saat devresi lazım. Elinde olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

Birde display'in diğer boyutlarında yapılmış bir devreye 57mm bağlarsak uyum sağlayabilirmi. ?

Teşekkürler.

100 mm display için hazırlanmış fakat diğer displaylerlede denenmiş hakkında 25 sayfa tartışma olan 16f628 ds1302 ile yapılmış saat devresi ds18b20 ilede sıcaklık gösteriyor, bu devreyi bende denedim güzel çalışıyor, bir arkadaşın elinde hazır pcbside vardı, ayrıca sanırım aynı devrenin displayleri board üzerine yerleştirmedende yapılabilecek baskı devresi nette mevcut çünkü arkadaşda iki modelde vardı, denediğim için gönül rahatlığıyla öneriyorum Ds1302 & 16f628 & 100mm Displaylerle Saat Termometre ama programı kendiniz yazıp devreyi kendiniz tasarlayabiliyorsanız kendi devrenizi yapmanız daha güzel olur zira bende sadece arkadaş istediği için arkadaşın işyerinde malzemelerini birleştirmiştim o kadar, herşey zaten önüme hazır konulmuştu yardım amaçlı yapmıştım.

- - - Updated - - -

100 mm display için hazırlanmış fakat diğer displaylerlede denenmiş hakkında 25 sayfa tartışma olan 16f628 ds1302 ile yapılmış saat devresi ds18b20 ilede sıcaklık gösteriyor, bu devreyi bende denedim güzel çalışıyor, bir arkadaşın elinde hazır pcbside vardı, ayrıca sanırım aynı devrenin displayleri board üzerine yerleştirmedende yapılabilecek baskı devresi nette mevcut çünkü arkadaşda iki modelde vardı, denediğim için gönül rahatlığıyla öneriyorum http://elektrobilim.org/forum/pic-uygulamalari/1606-ds1302-16f628-100mm-displaylerle-saat-termometre.html ama programı kendiniz yazıp devreyi kendiniz tasarlayabiliyorsanız kendi devrenizi yapmanız daha güzel olur zira bende sadece arkadaş istediği için arkadaşın işyerinde malzemelerini birleştirmiştim o kadar, herşey zaten önüme hazır konulmuştu yardım amaçlı yapmıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri