COM porttan gelen veri ile devre kontrolü

abt

Üye
Merhaba,
Bilgisayarda Com port üzerinden veri gönderebiliyoyorum ve com port veri aralığı 0-255 arasında ama benim merak ettiğim daha doğrusu istediğim;
com portun bir ucu bilgisayarda diğer ucu bir devrede olucak kendi yazdığım yazılım üstünden örneğin 16 gönderdim diyelim devredede role çalışıcak veya 255 gönderdim tüm roleler kapanıcak böyle bir devre mümkünmüdür:confused: mümkünse çok zor olmayan bir devre ile yapılabilirmi:confused:

NOT:yazılım hiç sorun değil c# biliyorum ve COM port programlayabiliyorum.

lpt parelel portu ile yapabilirsin.ancak rs232 portu(com1 com2) ile yapabilmen icin gelen bilgiyi alacak ve cözüp gösterecek microişlemcili bir devreye ihtiyacın var.çünki rs232 de gönderdigin bilgi seri olarak gider.

lpt parelel portu ile yapabilirsin.ancak rs232 portu(com1 com2) ile yapabilmen icin gelen bilgiyi alacak ve cözüp gösterecek microişlemcili bir devreye ihtiyacın var.çünki rs232 de gönderdigin bilgi seri olarak gider.

peki bildiğiniz bu işlemi yapabilecek devre şeması varmı?

Merhaba
PC'den yolladığınız datayı işleyecek bir microdenetleyiciye ihtiyacınız olacak.Örneğin 16F628A PIC ile uygun bir yazılım ile olabilir.Özetle PC tarafındaki yazılımla birlikte PIC tarafına da bu yazılıma uygun bir program gereklidir.Forumda araştırırsanız çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri