TELEFONLA UZAKTAN Kapı OTOMATİĞİ KONTROLÜ

nedenama

Üye
biz üst kattan telefon yardımıyla kapının açılmasını sağlamak istiyoruz.internetten devre şemalarına baktım ama nasıl bir yol izliyceğimi bilemiyorum.gerekli açıklamalları devre için gerekli malzelemeri bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi.
bizim yerimiz 3 katlı.tüm katlardan telefonla açmak istiyoruz.

bu arada devreyi santralemi bağlamamız gerekiyor??

santral varsa zaten direk santralin kapı açma kontağı olabilir... o kontak yardımıyla bir elektronik kilit tetikleyebilirsin... dahili numarası ne ise kapı kontağının çevirdiğinde kapı açılacaktır... Karel marka santral kullanıyordum ben onda vardı mesela.. (programlamasını bilmiyorum) bi telefon santralcisinden yardım alabilirsin...
eğer santralin kapı kontağı yoksa veya başka bir noktadan hatta cep telefonuyla bile açmak istiyorsan DTMF kontröllü devreler var onları kullanmak gerekecek...

santralimizde kapı açma kontagı bulunmamaktadır . Ben staj yapıyorum bulundugum yerde ki patronum bunu yapmamı istedi .Sizden ricam bana daha acıklayıcı bilgi vermeniz yapılması konusunda . DTMF devresi elimce mevcut fakat acıklayıcı degil gerekli malzemeleri ve nasıl yapılcagına dair ilgili acıkmalardan sorunumu çözemedim .

arkadaşalr yaklaşık 300m mesafeden cep telefonu ile bahçe açıp kapamak istiyorum fikri olan varmı acaba?

eger bulundugun yerde santral var ıse butun katlarda da dahiliyede var ise bırtane bos kullanılmayan dahiliye numara belırle bu telefon hattını kapının yanına cek telefon kablosuna gerılımı yükseltecek kücük bir devre yap ( birbirine seri baglı kondansatör aralarında paralel baglı dıyotlu bı devre) arama motorlarından ulasabılırsın.yapmıs oldugun devreyı telefon hattına bagla telefon caldımı gerılımını yukseltmıs olursun bu elde ettıgın gerılımle uygun role baglarsın bu rolenın kontagından kapının acma bobınıne gıden besleme gerılımını dolastırırsın. bu devreyı ben yaptım calısıyor cok basıt masrafı olmayan bır devre.dmtf ye gerek yok cok teferruat.ve zamanını allır.

Karel Santralinde robot var ise ve boş bir dahili abonen varsa yapabilrisin.O boş aboneye telefon rölesi bağlayıp röleninde kontaklarını kapı açmak için kullanabilrisinz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
58 adet tel numarası hafızası olan GSM modullu kapı otomatığı kontör harcamadan kapıyı açabılıyor diş kapı anahtar gezdırmeye gerek yok sadece cıhaza sim kartı takılacak hattın kapanmasın yeter ayrıca değiştırılebılır altı hanelı şifresıde var şifreyı gırdıkten sonra da açabılır kullanıcı

biz üst kattan telefon yardımıyla kapının açılmasını sağlamak istiyoruz.internetten devre şemalarına baktım ama nasıl bir yol izliyceğimi bilemiyorum.gerekli açıklamalları devre için gerekli malzelemeri bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi.
bizim yerimiz 3 katlı.tüm katlardan telefonla açmak istiyoruz.

bu arada devreyi santralemi bağlamamız gerekiyor??
NEDENİNİ BİLMİYORUM. arkadasım aklıma gelen ılk sey kapıya santralden bır hat gotur bu hattı aradıgında kac volt geldıgını ölç ona gore bır röleli devre hazırla kontaklarını kapı starını verecek sekılde. ben denemedım olur gıbıme gelıyo.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri