Hediyematik Cihazı yapımı

Arkadaşlar öncelikle hepinize elektroniğe harcamız olduğunuz emeklerden dolayı teşekkür etmek isterim. Benim şöyle bir isteğim var. İnternette belki görmüşsünüzdür belki de görmemişsinizdir. Hediyematik adı altında bir cihaz var. Para atıosunuz cihaza 0 dan 9 a kadar 4-5 tur dönüyor ve önceden ayarlanmış bir sayıda duruyor. Benim bu cihazı yapmam lazım. Bu konuda bana yardımcı olmanızı sizlerden rica ediyorum.

Saygılar...

plc ile yaparsın kaçtane hediye olcak tam detay yazarsan giriş ve çıkışları biliriz

9 tane hediye oluyor bunları 1000 tur üstünden adet veriosun örneğin a hediyesi 100-150 turları arasında gelsin die

yokmu yardım edebilecek birisi eğer yapabilecek birisi varsa parası ile de yapabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
programını yaparısda sen mekanık kısmların tasarımını bıras anlatırsan .okadar tur donmesının gereğı ne anlamadım parayı atarsın duğmeye basarsın bahtına ne cıkarsa duser gözden :) şaka bi yana sen bırasdaha ac konuyu

kartı inceleyebilirsiniz. nasıl birşey cihaz onu da görmüş olursunuz. ben bu konuda sıfır bilgiye sahibim yani elektronik programlama konusunda kartı proteus da çizer plakete aktarır devre elemanlarını yerleştirebilirim önemli olan bahsettiğim gibi içindeki kod

şimdi şu şekilde neden o kadar tur demişsin

1000 turda örneğin a hediyesi 150 tl diğer hediyeler 5-10 kuruşluk hediyeler. 1000 turda a hediyesi 1 defa gelirken diğer hediyelerden 50-100 er tane gelecek . şimdi ben az biraz C# biliyorum ve biraz da vb.net random ile 0-9 arası bir sayı ürettirip o sayının if koşulu ile a hediyesi olup olmadığı kontrol ettirilip saydırabilinir. ama pic programlama konusunda hiç tecrübem olmadığı için yapamıorum.

para işini nasıl yapıcan paralarıda tanıması lasım cihasın bunun videosu yokmu makınanaın calışan

para için bilirmisiniz bilmem eskiden atari salonlarında vardı jeton atma yeri onlardan koyuluyor onunda resmini koyayim hemen

74496591elek3.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri