PIC siz led animasyonu yapılabilir mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruh29

Üye
PIC siz led animasyonu yapılabilir mi _?

yardım!!!!

4017-4018 gibi entegreler ile transistörler sürülerek yapılabilir.yürüyen ışık, Sift register gibi...

ben bi yazı yazcam harflerin sırala yanıp hepsinin bi arada sönmesini nasıl saglayabilirim ........

çizdiğim bu devredeki ledler yarine transistörler koyarak 1 led yerine daha fazla led yakıp söndürebilirsin.çizdiğim bu devre sırayla led leri yakıp hepsini birden aynı anda söndürür.

Bu devrede ledler sırayla yanıyor ama devreyi kapatana kadar sönmüyor.
bana ledlerin sırayla yanıp sönmesi ve tekrar sırayla yanmasını saglayabilecek bi devre lazım yani bu işlevi sürekli tekrarlayabilecek bi devre lazım bu konuda yardımcı olabilirsen sevinirim ...
transistörleri ledlerin neresine baglıyacagım..

ben bi yazı yazcam harflerin sırala yanıp hepsinin bi arada sönmesini nasıl saglayabilirim ........

ben bu yazıdan ledlerin sırayla yanıp ve yanık kalıp en son ledin yandıktan sonra hepsinin birden sönmesi gerektiğini anlıyorum.insan gibi kısaca yürüyen ışık yada sırayla ledler yanıp sönsün deseydiniz size 4017 ile yürüyen ışık tasarlardım.

ben bu yazıdan ledlerin sırayla yanıp ve yanık kalıp en son ledin yandıktan sonra hepsinin birden sönmesi gerektiğini anlıyorum.insan gibi kısaca yürüyen ışık yada sırayla ledler yanıp sönsün deseydiniz size 4017 ile yürüyen ışık tasarlardım.
bak kardeşim ben senin verdigin devredeki gibi hepsinin sırayla yandıktan sonra hepsinin bir arada sönmesini , tekrar sırayla yanmasını saglayacak bi devre istiyorum yani yürüyen ışıktaki gibi degil ..........

Sayın üyelerimiz lütfen daha sakin bir şekilde yazışın.

ruh29 siz istediğiniz devreyi daha ayrıntılı olarak sorsanız ve benhur bey siz de daha sakin bir şekilde yazsanız ortam gerilmeden çok yararlı paylaşımlarda bulunmuş olacaksınız.

bak kardeşim ben senin verdigin devredeki gibi hepsinin sırayla yandıktan sonra hepsinin bir arada sönmesini , tekrar sırayla yanmasını saglayacak bi devre istiyorum yani yürüyen ışıktaki gibi degil ..........
tmm kardeşim dediğin gibi devre ledleri sırayla yakıyo en son led yandındak sonra ki clock derbesinde Q4 çıkışını 0 yapıyo tersleyici sıfırı 1 e çevirip master reset uçlarına veriyo ve devre resetleniyo.tekrar baştan başlayarak ledler sırayla yanmaya devam ediyor.Ben devreyi bu şekilde tasarladım.sizin anlatmak istediğiniz nedir devre resetlenmiyo diyosunuz ama devre resetleniyor....

sayın aksi bey uyarınızı dikkate alacağım.teşekkürler...

proteus ta verdiginiz devre resetlenmiyor o zaman verdigin devreyi tekrar bi gözden geçirirsen sevinirim. ben bu devrede 250 300 tane led kullancam hepsini yakarmı _?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri