rgb led devresi

alpayelmas

Üye
Merhaba Arkadaşlar ;

Bana basit bir devre lazım. ard arda seri veya paralel bağlı en az 10 RGB Led'i tek tusa bastıkca renk olarak sıra ile değiştiren , Kırmızı, Sarı ;mavi ve yeşil olarak 4 ayrı renk seklinde yakılı bırakacak bir rgb led devresi . bu basit sistemin besleme gerilimi 5V olmalı parlak renk almak istiyorum. bana bu konuda yardımcı olabılırmısınız? devre şeması hex dosyası malzeme listesi ve mumkunse en önemlisi pic basic de yazılmış program olursa cok memnun olurum...

yardımcı olabılecek veya zaman ayırabılecek arkadaslara sımdıden tesekkur ederım...

Alpay ELMAS
[email protected]

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım sen bu işi öğrenip kendini geliştirmek mi istiyon yoksa öylesine sadece yapmış olmak mı istiyorsun?

yazın mesleği iyice öğrenmek için çalıştığım bi elektronkçide uzaktan kumandalı rgb led sistemi satılıyodu. kumanda vasıtasıyla 20-25 kadar renk elde edilebiliyor,ışık şiddeti ayarlanabiliyor,çeşidli efektler verilebiliyordu. ayrıca besleme gerilimi 12v veya 24v tu.ilgilenirseniz pm atın tel ve adres bilgilerini size gönderiyim.türkiyenin heryerine kargo destekleri var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri