Proteus Yardım

ms_fb1907

Üye
Proteus programında arkadaşlar mesela isiste 7555 osilator entegresinde 2-3-4-5-6-7 bacakları görünüyor fakat benim 1. ve 8. bacaklarıda kullanmam gerekiyor. 7555 entegresi gibi başıma baya bi entegrede başıma gelen bu olayı decompose den düzeltmeye kendi tasarım entegremi oluşturmaya çalıştım fakat başarılı olamadım. Bir sorumda şu olıcak bu tarz entegreler simulasyonda sorun çıkartıyormu? ACİLEN YARDIMINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR LÜTFEN. ÇOK İHTİYACIM VAR.

Merhaba
Kullandığınız proteusun versiyonu nedir acaba merak ettim.Bendeki isiste 555'in 1 ve 8 nolu bacakları gözüküyor.Ama merak etmeyin 555'in 8'inci bacağı + volta 1 nolu bacak da - volta bağlandığı için 8'e bağlanması gereken uçların tamamını + volta 1'e de bağlanması gereken uçları da direk şaseye bağlayabilirsiniz.Kolay gelsin.

isis çizimlerinde entegrelerdeki besleme ayakları program tarafından simülasyonda devreye baglanmış gibi simülasyon yapılır . ayrıca sizin sizim yapmanıza gerek kalmaz. baskı devre aktarımında besleme baglantıları görünür. ayrıca isiste 7555 yerine 555 i çiziminize alırsanız bu entegrede 1 ve 8 nolu ayaklar görünür durumda..............

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri