220 voltu 12 va çeviren devre gerekli?

uufuk944

Üye
Arkadaşlar bana 220 voltu 12 volta çevirecek devre lazım ama çok acill bilenlern yardımına ihtiyacım var

12 v ac lazımza 220/12volt trafo ile yapabilirsiniz..

12 v dc ise 4 adet 1n4001 diyot 2200uf kondansatör ve çekeceğiniz akıma göre bi regüle entegresi ile(örn:7812-7912)yapabilirsiniz.
220/12volt dc güç kaynağı diye aratırsanız.internette oldukça bol devre şeması mevcut.

güç derken daha yeni sayılırım ama bu 12 volt ile zil çalışacaktır
vala hangisi kolaysa o olsun
zil çalıştıracaksanız Ac gerilim olmalıdır.
220/12v zil trafosu diyerek elektrikçilerden temin edebilirsiniz.fiyatı 5 lira civarıdır diye tahmin ediyorum.

zil çalıştıracaksanız Ac gerilim olmalıdır.
220/12v zil trafosu diyerek elektrikçilerden temin edebilirsiniz.fiyatı 5 lira civarıdır diye tahmin ediyorum.

benim devresini bulup kendim yapmam lazım ama satıldığını bende biliyorum :D

zil Ac gerilim ile çalışır siz neyin devresini yapmaya çalışıyosunuz.zili önden bir devre ile kontrol etmek filan mı istiyosunuz yoksa dc gerilimle zil çalışmaz ama isterseniz size ac gerimlimi dc gerilime çevirecek devre şeması verebilirim.ama verdiğim devreyle zil çalışmaz.

Okulda yaptıgımız çalışma hakkında kısa bir acıklama veriyorum!!!

Ac 220v u trafosuz 12/9/6/3 Ac'a çevirme yontemleri maliyeti çok ucuz hemde kullanışlı arkadaşın demek istedigide o degişik bir yöndem istiyor.!!!

1 bilemediniz 2TL :D yaratıcı dimi..

Saygılarımla
Kolay gelsin!

Okulda yaptıgımız çalışma hakkında kısa bir acıklama veriyorum!!!

Ac 220v u trafosuz 12/9/6/3 Ac'a çevirme yontemleri maliyeti çok ucuz hemde kullanışlı arkadaşın demek istedigide o degişik bir yöndem istiyor.!!!

1 bilemediniz 2TL :D yaratıcı dimi..

Saygılarımla
Kolay gelsin!

işte bende tam bunu istiyorum ama 12 volta çevirecek sadece devresi varsa verirseniz sevinirim

ben trafosuz güç kaynaklarında fazla akım çekilemiyo diye biliyorum ayrıca trafosuz 220 v acyi 12 v dc ye dönüştüren devre gördüm ama 220v ac yi 12v ac ye dönüştüren devre görmedim rica etsem en azından nasıl yapılabilceğini anlatır mısınız...

Proje desem Ledli aydınlatma sistemleri için...

Kondansatör..!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri