akvaryumuma led dıyotlardan aydınlatma yapmak ıstıyorum

herkese selamlar. bende 40 adet beyaz led var ama daha parlak yananlardan ben bunları 2'şerli olmak uzere paralel baglamak ıstıyorum burda aklıma takılan dıyotlar ıcın ne kadar dırenc baglayacagım ve kac dıyota kac dırenc baglamalıyım. bılgılendırırsenız sevınırım

ılgınız ıcın cok tesekkur ederım.. gercekten faydalı bır yere yonlerdırmıssınız yanlız bır sorum daha var ben bunları ıstedım gıbı baglıcam suan sızden aldım kaynaktan yararlanarak devre tamam oldu ancak ben bu devreye ayarlı dırenc koymak ıstesem mantıklımı sızce cunku ben ısıgın yogunlugunu sabıt olmasın ayarlayabılmek ıstıyorm bu konudada benı bılgılendırırsenız sevınırım.. saygılar

aynı anda yanan led sayısını degıstırerek yapabilirsin sanırım bu yogunluk olayını..! ledlerde potans ile ayar yapılabilecegini sanmıyorum normal akkor flamanlı lambalardaki gibi.!

hatalıysam affedin :)

ılgınız ıcın cok tesekkur ederım.. gercekten faydalı bır yere yonlerdırmıssınız yanlız bır sorum daha var ben bunları ıstedım gıbı baglıcam suan sızden aldım kaynaktan yararlanarak devre tamam oldu ancak ben bu devreye ayarlı dırenc koymak ıstesem mantıklımı sızce cunku ben ısıgın yogunlugunu sabıt olmasın ayarlayabılmek ıstıyorm bu konudada benı bılgılendırırsenız sevınırım.. saygılar
aynı anda yanan led sayısını degıstırerek yapabilirsin sanırım bu yogunluk olayını..! ledlerde potans ile ayar yapılabilecegini sanmıyorum normal akkor flamanlı lambalardaki gibi.!

hatalıysam affedin :)
ledlere ayarlı direnç bağlayarak aydınlama oranını azaltabilirsiniz . 2şerli paralel bağladığınız için çok hassas bir pot kullanmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri