LM3915 ile yapılmış 10 LEDLİ VUMETRE + VİDEO

BU DEVREYİ VE VİDEOYU NASIL BULDUNUZ ?

• Kullanılan toplam oy
    38
  • Anket kapatılmış .
srsoul26;

1-Ewt tek bir hoparlarün sesine göre ledler yanıyor.Sonuçta bütün hoparlörlerden aynı ses çıkıyor....
2-Senin gösterdiğin resimde dikkaet edersen jackların uclarına..
ses sistemine giden de 2 siyah çizgi var yani stereo- devreye giden jack ucunda ise tek çzgi var yani mono--- mono ve stereo olan iki farklı kabloyu çoklayıcıda birleştriosun...Onun için çalışır mı çalışmaz mı bilmiyorum.

Ama benim garanti veririm dedğim resimde çoklayıcıya 2 adet stereo olan jack girior.

o zaman devreye giden jack ucunuda stereo kullansak olmaz mı? tek kablo çift çizgi

hex dosyası varmı

ne hex dosyası kardeş baksana birkere devrede mikrodenetleyici pic kullanılmamış pic kullanılmayan devrelerde hex kodu gerekmiyor biliyorsun sanırım lm 3915 entegresinin data shettine bakıp incelemeni öneririm.:D:D

yaptım devreyi, aynen bende de çalışmıyor hiç bi sorun da yok aynı verdiğin baskı devredeki gibi aynı entegreli başka vumetre devresi var onu yapıcam inşallah o çalışır

Arkadaşlar verdiğim dosya da baskı devre şekline göre devreyi yapan arkadaşlar var. Devrenin çalışmadığını söylüyorlar.

Oradaki devreyi dikkate almayın.bu haftasonu devreyi kontrol edicem.

Sizleri uğraştırdığım için özür dilerim.

devreyi kontrol ettikten sonra yanlış olup olmadığını sizlerle paylaşıcam.

Saygılarımla..

srsoul26 verdiğin devre çalışıyor ben denedim.Ama o pot küçük gelebilir.100k ile denemeni öneririm.

Merhaba
Zulfu Livaneli'nin bestesi eşliğinde LM3915 çalışması.Kolay gelsin.

Arkadaşlar verdiğim dosya da baskı devre şekline göre devreyi yapan arkadaşlar var. Devrenin çalışmadığını söylüyorlar.

Oradaki devreyi dikkate almayın.bu haftasonu devreyi kontrol edicem.

Sizleri uğraştırdığım için özür dilerim.

devreyi kontrol ettikten sonra yanlış olup olmadığını sizlerle paylaşıcam.

Saygılarımla..
ben devre şemasına baktım aslında bi yanlışlık yok gibi gözüküyo da sadece bende çalışmamazlık yapmadı bu olay ogulcan35'te filan da oldu

srsoul26 verdiğin devre çalışıyor ben denedim.Ama o pot küçük gelebilir.100k ile denemeni öneririm.

aldım bugün malzemeleri devrem eğer güzelce çalışırsa kutuluycam küçük olması için pot yerine 10 K Trimpot aldım (sonuçta 10 K pot ile aynı işlevi görür de mi? )

Bu devreyi bnde yaptım sorunsuz çalışıyor.Bir tek pot yerine direnç kulladım ama yine değişen bi şey olmadı.
Sanırım Trimpot kullansanda bi sorun olmaz.

Bu devreyi bnde yaptım sorunsuz çalışıyor.Bir tek pot yerine direnç kulladım ama yine değişen bi şey olmadı.
Sanırım Trimpot kullansanda bi sorun olmaz.

arkadaşlar bu devreyi ilk olarak bende yapmıştım.Bende de pot hiç bir işe yaramıyordu.... devre çalışıyordu pek performans alamadığımdan(belki sizde değişir.) başka devre aradım ve size verdiğim devreyi bulmuştum onu yaptım...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri