Arçelik lady 170 bulaşık makinası tuz kutusu

nakavt

Üye
Arkadaşlar arçelik lady 170,tuz kutusu arızalıydı ,yeni model tuz kutusuyla değiştirdim,eskiyle yeninin su girişleri farklı sanırım,bunu tarif eden olursa sevinirim.

Tuz kutusu tasarım değişikliğinden sonra ki bağlantı için bir şema..

işinize yarar umarım

Ekli dosyalar

• TUZ.JPG
    TUZ.JPG
    60.4 KB · Görüntüleme: 331
İyi akşamlar. Arçelik 3460 lady bulaşık makinesinin tuz kutusunu değiştirmek istedim. Ancak şu anda en eski tuz kutuları bile bizimkine uymuyor. Bizim tuz kutusunda biri ince diğer üçü daha kalın 4 hortum tuz ktusuna giriş yaparken, yeni alınacakta 3 adet hortum girişi var ve bu girişler aşağıda. Yani mevcut hortumalrı uzatmek, birini iptal etmek gerekiyor. Bunlarda kelepçe de yok. Hangi hortumun iptal edileceği, hortumun nasıl uzatılacağı, kelepçe gerekir mi? gibi sorulara açıklık getiren ve açık şekilde şemalı çizim ile yardımcı olursanız sevinirim. Ya da hortum uzatmak ile su su-ızıntısı ihtimali olacak ya da makine verimli çalışmayacaksa yeni makine mi almak lazım? Size mesaj yazarken forum içinden nereden atılıyor? Yoksa mail mi atmak lazım?

Cihaz size aitse bence eski tuz kutusunu değiştirmeyin. Rejenerasyon ayar düğmesini sıfıra getirip bölmeyi boş tutarak tuz ve parlatıcı etkisi içeren tablet kullanıp yine eski performansından faydalanabilirsiniz. Masraf etmeyi lüzumsuz görüyorum açıkçası.

İyi akşamlar. Arçelik 3460 lady bulaşık makinesinin tuz kutusunu değiştirmek istedim. Ancak şu anda en eski tuz kutuları bile bizimkine uymuyor. Bizim tuz kutusunda biri ince diğer üçü daha kalın 4 hortum tuz ktusuna giriş yaparken, yeni alınacakta 3 adet hortum girişi var ve bu girişler aşağıda. Yani mevcut hortumalrı uzatmek, birini iptal etmek gerekiyor. Bunlarda kelepçe de yok. Hangi hortumun iptal edileceği, hortumun nasıl uzatılacağı, kelepçe gerekir mi? gibi sorulara açıklık getiren ve açık şekilde şemalı çizim ile yardımcı olursanız sevinirim. Ya da hortum uzatmak ile su su-ızıntısı ihtimali olacak ya da makine verimli çalışmayacaksa yeni makine mi almak lazım? Size mesaj yazarken forum içinden nereden atılıyor? Yoksa mail mi atmak lazım?

özel mesajları kullanabilmeniz için asgari 20 mesaj paylaşımı yapmanız gerekiyor sonrasında profili tıkladıgınızda seçeneklerin içinde özel mesaj yollayı seçiniz.

konudaki sorununuz orjinal tuz kabını bulamadıgınızdanmı kaynaklanıyor yoksa eski tip makinaya yenitip tuz kabı montajı nasıl monte ederim merakınızdanmı?
bence orjinalini takmanızı öneririm!

Bulamıyorsanızda yollayarak yardımcı olurum.

hortumlardan biri haricinde basınç cok düşüktür .
basınç düşük olan noktalarda hortumlar sıkı kavrama ile tutturulmuştur sorunda yaşanmaz.

Alfa Romeo' nun mesajına cevaben
İzmir Çankaya'da tuz kutusu satan yerlerde 3460 lady arçelik bulaşık makinesi orjinal tuz kutusu yok. Orjinalini izmir'de bulacağım yerleri söylerseniz sevinirim.

İzmir Çankaya'da tuz kutusu satan yerlerde 3460 lady arçelik bulaşık makinesi orjinal tuz kutusu yok. Orjinalini izmir'de bulacağım yerleri söylerseniz sevinirim.

tuz kutusunun aynısından bulamazsınız. varsa da çıkma vardır. yeni tuz kusutusunu takmak çok basit. Reçine giriş çıkışlarını ve tuz bölmesindeki hortumu aynen yerlerine takmanız kafi. tamam şekil itibari ile farklı kutu ancak reçine giriş çıkışları ve tuz bölmesi girişi bakıldığında anlaşılabiliyor. bir adet de uzun şeffaf hortuma , bir adet de yeni kapağa ihtiyacınız var. servisden temin edebilirsiniz

Annemin evine termosttatı üstte olan arçelik buzdolabı arızalandığında tanıdığımız tamirciyi çağırdık. problemin termostatta olduğuunu söyledi. Direk bağlayarak buzdolabını çalıştırdı. 20 dk sonra buzdolabının fişini çektik. Ertesi gün sağlam termostat takıldı. Bu olaydan 50 gün sonra annem evdeyken termostatın olduğu yerden yangın çıktı. Yangın söndürüldü. Ancak buzdolabı hurda oldu. Yeni buzdolabı aldık ve eve kaçak akım rolesi taktım. Ancak çamaşır makinesinin takıldığı prizde sadece çamaşır makinesi fişi takılırken biraz oyalanıldığında kaçak akım rolesi elektriği kesiyor. Başka bir elektrikli ev aleti aynı prizde sorun çıkartmıyor. Çamaşır makinesinin kablo ve fişini değiştirdim. Ancak sorun aynı. Sorum çamaşır makinesindeki sorun ne olabilir? Ayrıca buzdolabının 50 gün sonra kül olmasının sebebi nedir? Buzdolabının prizi ve kabloları ile motorunda sorun yok. Yangın üstten termostattan çıkmış.

3460 lady arçelik bulaşık makinesinin tuz kutusunun 4 hortumundan ince olan mı iptal edilecek. iptal nasıl olacak. Geldiği yerden hortumu sökecekmiyiz. Yeni tuz kutuları 3 giriş.

cankaya gelipde bana sormamanız sizin kaybınız.
beyinci ali usta nerde deseniz herkez tarif eder.
bana ulaşırsan size tuz kabını verebilirim :)

Yeni tipi takmak istersende aynı şekilde takabilirsin sadece ince hortumu iptal edmelisiniz. servisten temin edebileceginiz uzun hortumu takmanız yeterli.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri