Fırçasız dc servo motor frenleme

grydn

Üye
öncelikle herkese merhaba,
fırçasız dc servo motorlar nasıl frenlenir ve frenlendikten sonra sabit kalması nasıl sağlanır? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. şimdiden teşekkürler....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,
ben servo motor ile pozisyon kontrolü içeren uygulamalr yapıyorum. Benim gözlemlediğim, motor sürekli olarak çok yavaş bir şekilde (düşük hızda) gerim ve akım kontrol edilerek sağa sola döndürmektir.

Yavaş döndürme frekans ile sağlanmalı, akımıda gerilimi kontrol ederek kontrol altında tutabiliriz diye düşünüyorum.

Rotor gerilimini kesersen çok kısa sürede motor duracaktır. Büyük güçlü bir motorsa birden enerjiyi kesmek tehlikeli olabilir. Gerilimi soft bir şekilde sıfıra çekersen halledersin...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri