dikiş makineleri motor arızası

usrobotic

Üye
selam acil yardım dikiş makinesi motoru çalıştırdığım da ters yönde çalışıyor sorun ne olabilir????? juki marka dikiş makinesi bu konuda yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
motora gıren soketlı fısı cıkar ters tak

jukiler ticaritip 220v asikrom motor olur genelde bir bodinajcıdan yardım alsanız iyi olur.

Fazları degiştirmek trifazda cozecektır sorunu

motora gıren soketlı fısı cıkar ters tak

jukiler ticaritip 220v asikrom motor olur genelde bir bodinajcıdan yardım alsanız iyi olur.

Fazları degiştirmek trifazda cozecektır sorunu

tüm bilgisi olan arkadaşlara teşekür ederim dediklerinizi yaptım fazları deyiştirdim gerçi tri faz deyil zannedersem evet deyil çünkü evde kulanıyorum evlerde tri faz olmaz bilirsiniz freni li bu motorlar şimdi de ne olduysa motordan sedece ses geliyor dönüş hiç yok sanki kitledi fren sistemini söktüm fren sıktı diye yinede dönme yok şü an sadece ses var hareket yok acaba kömürleri mi bitti kömürler de kapalı bir şey göremedim yada kömürleri neresinde ilginç geldi acaba yıldız arkadaşımızın dediyini mi yapmalıyım veya bakabileceyim başka bir şeyler varmıdır ????:(

Buna benzer bir problemi dikiş makinası motorunda bende yaşadım ve çok tırmalamıştım,motor dan gelen bobin uçlarına bak,kaç tane?(sadece bobinlerden gelen uçlar)
eğer 6 tane uç çıkıyorsa motor iki farklı gerilimdede çalışabilir demektir110-220 gibi,bu motorlarda 2 tane ana sargı vardır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-motorlari/18591-1-fazli-motor-yardim/sayfa2.html
linkteki konuyu bir incele,motor sargılarının şemasııda eklemiştim bi ara,saygılar.

Bu motorlarda iki ana sargı ve bir yardımcı sargı var,220v. için ana sargılar seri bğlanıyor,110 için ana sargılar paralel bağlanıyor,bildiğimiz asenkron motorlardan tek farkı bu.

Son düzenleme:
Buna benzer bir problemi dikiş makinası motorunda bende yaşadım ve çok tırmalamıştım,motor dan gelen bobin uçlarına bak,kaç tane?(sadece bobinlerden gelen uçlar)
eğer 6 tane uç çıkıyorsa motor iki farklı gerilimdede çalışabilir demektir110-220 gibi,bu motorlarda 2 tane ana sargı vardır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-motorlari/18591-1-fazli-motor-yardim/sayfa2.html
linkteki konuyu bir incele,motor sargılarının şemasııda eklemiştim bi ara,saygılar.

Bu motorlarda iki ana sargı ve bir yardımcı sargı var,220v. için ana sargılar seri bğlanıyor,110 için ana sargılar paralel bağlanıyor,normak asenkron motorlardan tek farkı bu.

hemen bakıyorum dediklerinize teşekürler

Bu motorlarda iki ana sargı ve bir yardımcı sargı var,220v. için ana sargılar seri bğlanıyor,110 için ana sargılar paralel bağlanıyor,bildiğimiz asenkron motorlardan tek farkı bu.

dediyiniz gibi altı tane uç çıkıyor https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-motorlari/18591-1-fazli-motor-yardim.html burdaki konu sizin dediyiniz gibi benim sorunun ama şimdi ben ne yapmalıyım sonuçta ben sadece kulanıcı ustayım masraf olacaktır mutlaka ama kendim bişeyler yapabilir miyim yada motorcuya mı teslim edeyim ?????orda bir yuvarlak fıçı şeklınde bir şey var bunda sorun olabilirmi????

Uçları bulup bağlama imkanınız yoksa bence hiç uğraşmayın derim,yanlış bağlantı sonucu motoru yakabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri