22 kw jenaratörü 220volt kullanarak nasıl 380volt elde edebilirim

maycelik

Üye
motorsuz bir 22 kw jenaratörüm var 1500-1800 devir 220 volt elektriğim var 380volt elektrik elde etmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum :confused:

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşım bizdede 22 kav jenerötör var 28 hp gücünde dizel yani mazotlu motor calıştırıyor . Siz eralde 220 v elektrik motoruyla jenerötöre mekanik güc vermek istiyorsunuz oşekilde olmaz dizel motor bağlanması lazım.

elekttiğe verdiğin parayı saymasan bedavaya gelir..
buna benzer çok konu forumda yazıldı. formda ara

motorsuz bir 22 kw jenaratörüm var 1500-1800 devir 220 volt elektriğim var 380volt elektrik elde etmek ...??????
Jenaratörün modeli 220 v motor kullanacaksın akuple için mil çapı...tabi 380 volt alabilirsin ama tam yükte 22kw güç alamzsın...oran orantı..tahrik gücü??
ustalara saygılar yanılıyor olabilirim..

220 voltu jeneratorle 380 volta çevirmek istiyosunuz bunun için devir sayısını düşürmeniz gerekli ve bununlada şebekeden bu gücü alamzsınız çünkü şebekden alabileceğiniz akım dağıtım hattının vereceği akım sınırlıdır (16A) 22kw alamazsınız ama 380 voltu elde edebilirsiniz...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri