kumanda devresi

kasaba_45

Üye
arkadaşlar sınav sorusunda söyle bir soru vardı
motor yıldız-üçgen çalışacak
start butonuna bastığımızda motor 20 sn sonra çalışmaya başlayacak ve 50 sn sonra motor kendiliğinden duracaktır. gerekli kumanda ve güç devresini çiziniz?
yardımlarınız bekliyorum

start butonuna bastığımızda motor 20 sn sonra çalışmaya başlayacak ve 50 sn sonra motor kendiliğinden duracak olan kumanda şemasını çizdim linkten indirebilirsin. kolay gelsin

Eminim bunu kendinde yapabilirsin... soru şöyle olsaydı daha güzel olmazmıydı arkadaşlar;

Çizdiğim bu kumanda devresi şu çalışma şartlarına göre doğrumudur?

Nacak 68 arkadaşım projende t-yu zaman rölenin bir fonksiyonunu göremedim rölelerinin altına isimlerinide yazmış olsaydın daha anlaşılır olurdu. t1 zaman rölen 20 sn sonra motoru enerjilendirecektir. ama motorun 20 sn sonra yıldız kontaktörünün enerjisini keseceği için motorun kalkış yapamayacaktır.

Nacak 68 arkadaşım projende t-yu zaman rölenin bir fonksiyonunu göremedim rölelerinin altına isimlerinide yazmış olsaydın daha anlaşılır olurdu. t1 zaman rölen 20 sn sonra motoru enerjilendirecektir. ama motorun 20 sn sonra yıldız kontaktörünün enerjisini keseceği için motorun kalkış yapamayacaktır.
haklısın sado 06 arkadaşım şemayı düzelttim yeniden veriyorum

arkadaşlar çok sağolun ekts programında kumanda devresini yapıyorum güç devresinde hep hata aldım ondan yardımlarınıza baş vurdum tşkurler hepinize

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri