Motor Sürücüleri Destek

Herkese günaydın arkadaşlar... Bi kaç sorum olacak bilenler yardım ederse çok makbule geçer...

Öncelikle yapmak istediğimi anlatayım.. Elimde kontrol etmem gereken 6 tane 0.75 Kw Ac asenkron motor var... Bunlardan 4 tanesi 150 d/dak 1 tanesi 450d/dak 1 taneside 15 d/dak (biliyorum çok yavaş :))
Bunlardan 450 d/dak olan ve 15 d/dak olanın devir sayılarınıda istediğim zaman değiştirmem gerekiyor...

1. Öncelikle 6 motoruda aynı anda kontrol etme ihtimali varmı Mesela Bir tane Ac sürücü aynı anda 3 farklı frekans üretebiliyormu ??

2. Eğer üretemiyorsa 0.75 Kw lık bir sürücü alsam devir sayısı sabit olan 4 motorun hepsini birden bağlayabilirmiyim?? (Yada 4*0.75=3 Kw lık bir sürücüyemi 4 tane 0.75 kw lık motor bağlanabilir)

4.. Motorun devir sayısını Redüktörlemi düşürmek mantıklıdır, yoksa sürücülerlemi?? (Redüktörle yaparsak devir sayısı düştükçe güç artıyor ya, Ac sürücüdede bu oluyormu)

Cevaplayan olabilirse çok memnun olurum... Hepinize hayırlı günler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese günaydın arkadaşlar... Bi kaç sorum olacak bilenler yardım ederse çok makbule geçer...

Öncelikle yapmak istediğimi anlatayım.. Elimde kontrol etmem gereken 6 tane 0.75 Kw Ac asenkron motor var... Bunlardan 4 tanesi 150 d/dak 1 tanesi 450d/dak 1 taneside 15 d/dak (biliyorum çok yavaş :))
Bunlardan 450 d/dak olan ve 15 d/dak olanın devir sayılarınıda istediğim zaman değiştirmem gerekiyor...

1. Öncelikle 6 motoruda aynı anda kontrol etme ihtimali varmı Mesela Bir tane Ac sürücü aynı anda 3 farklı frekans üretebiliyormu ??

2. Eğer üretemiyorsa 0.75 Kw lık bir sürücü alsam devir sayısı sabit olan 4 motorun hepsini birden bağlayabilirmiyim?? (Yada 4*0.75=3 Kw lık bir sürücüyemi 4 tane 0.75 kw lık motor bağlanabilir)

4.. Motorun devir sayısını Redüktörlemi düşürmek mantıklıdır, yoksa sürücülerlemi?? (Redüktörle yaparsak devir sayısı düştükçe güç artıyor ya, Ac sürücüdede bu oluyormu)

Cevaplayan olabilirse çok memnun olurum... Hepinize hayırlı günler

1:Sürücü ile aynı anda birden fazla frekans elde etmeniz mümkün değil.
2:4 motor için ayrı veya gücü karşılayan bir tane kullanmak mümkün.Ben 7,5kw sürücü ile 24adet 0,25kw motor çalıştırıyorum.
3:?
4:Vektör kontrollü sürücüler ile frekansa uygun tork elde etmek mümkündür.rediktörler gücü sabit tutarken torku artırır.Sürücü ile devri düşürdüğünüzde motorun torku da düşecektir.Vektör sürücü size ayar frekansına uygun torku sağlar.V/f sürücülerde ise daha da az tork elde edilir.Dolayısıyla sürücü ile rediktörü kıyaslamak elma ile armudu kıyaslamaktır

Verdiğin bilgiler için teşekkürler Alidemir.. Çok işime yarayacak...

Bir ilave de ben yapayım: Bu kadar düşük devirlerde uzun süre bu motorları çalıştırman soğutma problemlerine yol açabilir. Bu sebeple gerçekleştirmek istediğini redüktörlü motorlar&sürücü kombinasyonu ile yapman daha mantıklı.

teşekkürler ibora kombinasyon yapmaya çalışacağım

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri