Yıldız Üçgen Motor Bağlantı Şeması

umit4257

Üye
arkdaşlar mrhaba.sizden ricam yıldız üçgen motor bağlantısının şemasını gönderebilirmisiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ya arkadaşım ben 3fazlı moturu tekfazla çalıştırmak istiyorum ve sağ sola dönmesini kontaktör ve start bunu ile nasıl yapabilirim proje varmı 0,75kw 1400 d/dk

bende tam bilmiyorum ama ustalarımdan duyduğuma göre 3 fazlı motora kondansatör bağlayarak tek fazdada çalıştırabiliyormuşuz.

ben sölüm de en iyisi boş vakit ç,zim yollim

3 fazlı motoru 1 fazlı olarak çalıştırmak için önce motoru üçgen bağlamak gerekir.
Klemense 1-2-3 diye numara verirsek,
1 ve 2 numaraya kondansatör bağlıyoruz, 2 ve 3 numaraya faz-nötr veriyoruz. Yani 2 numaralı klemense hem kondansatörün bir kablosunu hemde faz veriyoruz.
Diyelimki motor sağ dönüyor.
Kondansatörü bu kez 2 ve 3 numaraya bağlayıp, faz ve nötürü 1 ve 2 ye verirsek motor sol dönmeye başlar.

arkadaşlar bu yıldız üçgen yolverme şemasını A1 nc no gibi kontaktör şeması olarak cize bilirmisiniz termik rolesis şimdiden teşekürle

ykp 55 arkadaş yıldız üçgen kumanda şemasını kontaktör uçlarını belir leyerek göndere bilir misin

ykp 55 hocam bu devrede sorun var sankı yada bana ole gelıo arkadaslar.ben daha meslekte yenıyım.ama anladıgım kadaryla soyluyorum.bu devrede zaman solesının 1 nolu ucun tam tersı ucgen kontaktorun 21-22 nolu ucundan gecıcekkı ılk once yıldız calısak ve sonra role 1 den 3 gectıgı vakıt ıse 3 nolu uctan yıldızın 21-22 kontagından gecmelı ve ucgen calısmalı. kısacası zaman rolesının 1 ve 3 nolu ucun yanlıs kontaklardan gecmıs.kolay gele

ykp 55 hocam bu devrede sorun var sankı yada bana ole gelıo arkadaslar.ben daha meslekte yenıyım.ama anladıgım kadaryla soyluyorum.bu devrede zaman solesının 1 nolu ucun tam tersı ucgen kontaktorun 21-22 nolu ucundan gecıcekkı ılk once yıldız calısak ve sonra role 1 den 3 gectıgı vakıt ıse 3 nolu uctan yıldızın 21-22 kontagından gecmelı ve ucgen calısmalı. kısacası zaman rolesının 1 ve 3 nolu ucun yanlıs kontaklardan gecmıs.kolay gele
pardon hocam yenıyım ya bı an heyacan yaptım :) ozur dılerım dogruymus.terbıyesızlık yaptım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri