3 fazlı motorun kumanda devresi

tantalis

Üye
iyi günler arkadaşlar

üç fazlı 0.75 kw motoru kumanda devresini(sadece açma ve kapama düğmesi olucak) ve motorun üstündeki bağlantıları nasıl yapabilirim.bu konuda baya acemiyim.forumu araştırdım pek bir bilgide bulamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
üç uçtan elektrikleri verecen diğer uçları da birbirine bağlayacan. bu yıldız sarım çalışmadır. yıldız üçgen çalıştıramazsın. en az 5 beygir motor olmalı...

bi kontaktor kullan bide termik kullan butonların ve termigin 95 96 sından gec kontaktor bobinine gir, start butonunu muhurle. sonra 3x16 a sigortadan ve kontaktorun trifaze kontaklarından ve termikten gecerek motora bagla. gerekirse sekilli anlatım yapılabilir.

Kardeş motor üzerinde etiket bilgilerine bi bak yıldız bağlantıyı arkadaş anlatmış üçgen bağlantı ise motor klemensindeki U,V,W uçlarına 3 fazı gir ve her fazı karşısında ki uçla köprüle

iyi günler arkadaşlar

üç fazlı 0.75 kw motoru kumanda devresini(sadece açma ve kapama düğmesi olucak) ve motorun üstündeki bağlantıları nasıl yapabilirim.bu konuda baya acemiyim.forumu araştırdım pek bir bilgide bulamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.

motor korumak için herhangi bir role kullanmayacakmısn termik mesela

bu sana ayrıntılı olarak yardımcı olacak zorluk çekeceğini sanmıyorum.

iyi günler arkadaşlar

Zamanında Sn Mesut bey kumanda ile ilgili geniş ve bölüm-bölüm ayrılmış vaziyette çok güzel bir döküman paylaşmıştı. Burdan temel bilgileri edinmeni tavsiye ederim. Önce işin mantığını öğrenin,gerisi zamanla oluşur.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektrik-kumanda-dersleri.4306/

herkeze iyiakşamlar .... arkadaşlar beyler ben malesef böyle çizimlerden çok anlamıyorum acaba bana beim anlıcam şekilde bir yıldız üçgen kumanda ve güç devresi çizimi yollayabilicek birisi varmı ? yani anlatmak istediğim şuki böyle okul çizimi tarzıdan ben anlamam daha açıklamalı ve daha detaylı teşekkür ederim ........

biraz acaele oldu ama idare et artık kumanda devresi ekte
sayın ykp55 çiziminiz çok güzel olmuş elinize sağlık acaba tek fazlı motorlar için kondaktör termik güç ve kumanda devresini çizebir misiniz şimdiden saolun varol
sayın ykp55 çiziminiz çok güzel olmuş elinize sağlık acaba tek fazlı motorlar için kondaktör termik güç ve kumanda devresini çizebir misiniz şimdiden saolun

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri