motor hız kontrol hakkında yardım marka model vs.. ?

kaledag

Üye
yeni acılacak olan işyerine(dürümcü) volt elektrik asekreon motor takılacak (asagıda özelliklerini yazdım) bunun için az kullanıldıgı zamanlarda motoru tam kapasıte ile calıstırmak ıstemıyorlar ve motorun hıznı kontrol etmek ıcın ;

1: nasıl bır hız kontor rolesı kullanmak gerekır
2 marka model belırtebılırmısınız?
3 yardımlarınız ıcın tesekkur ederım : )))

1 fazlıasekron ac motor
1,1 kw
1,5 hp
220 v
d/dak. 1400
7,3 A akım
40 A kalkış akımı
7,5 Nm moment
19,6 Nm kalkış momenti
14,6 Nm devrilme momenti
0,93 cos güc katsayısı

olan bir havalandırma motoruna

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Mono faz motorda hız kontrol cihazı uygulamak bence düşünülmesi gerrekli bir konu ama piyasadaki markalardaki mono faz (tek faz) sürücülere bakmanı öneririm. tabii birde bunun amortismanı konusu var bunu göz ardı etmeyiniz.

Mono faz motorda hız kontrol cihazı uygulamak bence düşünülmesi gerrekli bir konu ama piyasadaki markalardaki mono faz (tek faz) sürücülere bakmanı öneririm. tabii birde bunun amortismanı konusu var bunu göz ardı etmeyiniz.

kullandıgınız veya bldıgınız bı marka varmı ???

Altivar,Abb,lenze,siemens,omron,control tecnic katologlarını inceleyip fiyatlarına göre karar ver.

Tüm sürücülerin tek fazlı sürücüleri vardır, önemli olan fiyattır.

motorun daimi devre kondansatörlü olması gerekir aksi halde devir düşünce iç mekanizma yavaşlıyacagından yardımcı sargısını yakabilirsin dikkat et

arkadaşlar cvp yazamadım ama profosyönel dimmer reosta yapan RTM sagolsun işimi cözdü tekfazlı havalandırma ve fan larda yanlış hatırlamıyorsam 5000 w a kadar reosta ile bu işi yapabiliyorlar özel reosta ıle fiyatta baya cüzrii bi rakam aklınızda bulunsun : ))

omron mv serisi mono faz uygundur kullanışlıdır...ayarıda kolaydır

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri