motor akım ile geri cevirme

64866

Üye
arkadaşlar beni bir kırıcı motorum var bunu akım yükseldiginde geri cevirmek istiyorum motor 15kw 1000d/dkbunu yapmak için ne gerekiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu tip tesisatlarda,bilezikli asenkron veya sürücülü yolverici seçmek en doğrusudur.Her seferinde motoru
geri döndürerek sıkışıklığı gidermek çözüm değildir.Sıkışıklık olmasa bile,elektrik kesintilerinde aynı durum
oluşacağından,problemi kökten halletmek için,motoru,sürücü ile kadırmak en uygun çözümdür.

en ucuz yolu, entes'in bir akım okuyucusu kullanarak(EPM-4C tarzı bir şey); üzerindeki akım alarm set özelliğini kullanarak bunun kontağını bir enversöre baglamanız. tabii zaman rölesi falanda kullanmanız gerekecek.

başka bir marka da olabilir ama ben bunu kullanmıştım. iyi randıman aldım.

http://www.entes.com.tr/htm/urunler/index.html

yine de ben başka bir amaçla kullanmıştım. fahri bey'e katılıyorum(Her seferinde motoru
geri döndürerek sıkışıklığı gidermek çözüm değildir)

öncelikle sizlere tesekkür ederim ama benim yapmak istedigim sıkıştıgı zaman geri calışsın ve tekrar normale geldiginde ileri calış sının sürücü bu devrede işe yaramaz

bu sitede sorununu çözecek bir sürü eleman var emin ol

Motorunuz tekrar kalkınabiliyorsa sorun yok.Bir süre sonra,motor milinde kesme olursa hiç şaşırmam !

a)motorunuz sıkışmaya ne kadar dayanıyor?
b)ters çevirme süreniz ne kadar olacak?
c)benim yazdığım öneriyle işiniz görülürdü ama nedense denemek istemiyorsunuz ???

ustalar bana pic kontrollü motor yön kontrolü lazım yani bu kuluçkamakinası için lazım şöyle anlatayım motor istenilen yere vardıgında duracak istedigimiz zamana kadar durduktan sonra tersine dönüp öbürtarafa gidecek ordada istedigimiz zamana kadar durup tekrar tersine dönecek sistem bu şekilde devam edecek yani yumurtaları saga ve sola çevirecek ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri